Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zehra Güneş: Cieszymy się, że jesteśmy liderem ligi

Zehra Güneş: Cieszymy się, że jesteśmy liderem ligi

VakifBank wygrał kolejne derby Stambułu, tym razem pokonując w zaległym meczu Fenerbahce 3:0. Liderki tabeli tureckiej ekstraklasy zgarnęły tym samym kolejny komplet punktów. Do końca fazy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka, co oznacza, że zespół trenera Giovanniego Guidettiego wygrał pierwszą część sezonu w cuglach. – To był łatwiejszy mecz niż się spodziewałyśmy – powiedziała po spotkaniu Milena Rasić, środkowa VakifBanku.

Mimo że VakifBank wygrał bez straty seta Zehra Güneş zwróciła uwagę na błędy, które wkradły się w drugim secie w grę jej zespołu. – W drugim secie miałyśmy problemy na linii blok-obrona. Popełniałyśmy proste błędy, ale potem wróciłyśmy do swojej gry – powiedziała środkowa ekipy ze Stambułu.

Myślę, że jako zespół mamy dobre tempo. Cieszymy się, że jesteśmy liderem ligi. Chcemy kontynuować formę, którą złapałyśmy podczas Ligi Mistrzyń – dodała Güneş.

Z kolei Milena Rasić podkreśliła, że VakifBank był dobrze przygotowany do tego spotkania. – Fenerbahce to bardzo dobry zespół, to był łatwiejszy mecz niż się spodziewałyśmy. Cieszę się, że zdobyłyśmy trzy punkty, ponieważ mamy gwarancję ukończenia fazy zasadniczej jako lider. Z niecierpliwością czekamy na fazę play-off – dodała Serbka.

Do zakończenia fazy zasadniczej pozostała w Turcji jedna kolejka, w niej VakifBank zmierzy się z  PTT SK Ankara.

źródło: inf. własna, voleybolplus.com