Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowa rozgrywająca w Rzeszowie

Nowa rozgrywająca w Rzeszowie

fot. Michał Szymański

PGE Rysice Rzeszów zaczęły odkrywać nowe karty na przyszły sezon. Pierwszą zawodniczką, która przychodzi do zespołu z Podkarpacia jest rozgrywająca Karina Chmielewska. Ma ona stanowić wsparcie i rywalizować na tej pozycji z Katarzyną Wenerską.

komplet na rozegraniu

Już w maju było wiadomo, że Katarzyna Wenerska pozostanie w klubie na kolejny sezon. Znakiem zapytania było, kto będzie stanowił z nią parę rozgrywających. Było raczej pewne, że tej klasy zawodniczka, jaką jest Wenerska raczej będzie numerem jeden w układance Michala Maska, więc można było zakładać, że druga zawodniczka na tej pozycji będzie dla niej zmienniczką. Tą siatkarką okazała się Karina Chmielewska.

Karina Chmielewska pochodzi z Sandomierza i tam też stawiała pierwsze kroki siatkarskie. Później przez kilka sezonów była związana z San-Pajdą Jarosław, z którym awansowała do I ligi. Jej dobra gra nie uszła uwadze działaczy klubów TAURON Ligi. W sezonie 2021/2022 trafiła do BKS-u Bielsko-Biała, którego barw broniła przez dwa sezony.

spadła z klubem, ale w lidze zostaje

Przed trwającymi jeszcze rozgrywkami przeniosła się do Grupy Azoty Akademii Tarnów W jej barwach rozegrała 20 spotkań i wywalczyła 50 punktów, w tym 10 na zagrywce oraz 25 w bloku. Dla tarnowskiej drużyny nie był to jednak udany sezon, bowiem rundę zasadniczą zakończyła na ostatnim miejscu w tabeli, co było równoznaczne ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: PGE Rysice Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved