Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Dwa polskie duety pewne wyjścia z grupy

WT Warszawa: Dwa polskie duety pewne wyjścia z grupy

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

W popołudniowej sesji turnieju plażowego z cyklu World Tour w Warszawie rywalizowały dwa polskie duety – Miłosz Kruk/Jakub Szałankiewicz oraz Mikołaj Miszczuk/Jakub Kurowski. Kruk i Szałankiewicz pewnie pokonali Izraelczyków Elazar/Ohana, natomiast Miszczuk i Kurowski ulegli Austriakom Reiter/Murauer. Obie polskie ekipy są już pewne wyjścia z grupy.

Pewne zwycięstwo w drugim meczu grupowym odnieśli Miłosz Kruk oraz Jakub Szałankiewicz. W obu partiach dość spokojnie kontrolowali przebieg gry z Izraelczykami Eylonem Elazarem i Netanelem Ohaną. Tym samym aktualnie plasują się w tabeli grupy A na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw i punktów. Jeśli utrzymają tę pozycję, to bezpośrednio awansują do ćwierćfinału, jednak jeśli spadną na drugą lokatę, to czeka ich walka w barażu. Tak czy inaczej są już pewni wyjścia z grupy.O wiele trudniejsze zadanie mieli Mikołaj Miszczuk oraz Jakub Kurowski, którzy w swoim drugim spotkaniu grupy D mierzyli się z Austriakami Jakobem Reiterem oraz Michaelem Murauerem. W pierwszej partii Polacy nawiązali z rywalami wyrównaną i zaciętą walkę, dopiero w końcówce minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Austrii. Drugi set to była już jednak ich dominacja, biało-czerwoni nie mieli nic do powiedzenia i przegrali do 13. W zestawieniu D plasują się obecnie na drugim miejscu z bilansem jednego zwycięstwa 2:0 i jednej porażki 0:2. Mogą być już pewni gry w barażu o ćwierćfinał.

gr. A:
Kruk/Szałankiewicz [POL] – Elazar/Ohana [ISR] 2:0
(21:16, 21:16)

gr. D:
Miszczuk/Kurowski [POL] – Reiter J./Murauer [AUT] 0:2
(18:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę