Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Kurczyński: W tie-breaku zabrakło nam cierpliwości

Wojciech Kurczyński: W tie-breaku zabrakło nam cierpliwości

fot. Marcin Saldat Joker Świecie

Chemeko-System Gwardia Wrocław po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość BBTS-u Bielsko-Biała. W sobotę wrocławianie ulegli we własnej hali bielszczanom w meczu 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tym razem zawodnicy Rainera Vassiljeva przegrali 2:3, ale w ich grze można było dopatrzeć się pozytywów.

Sobotnie spotkanie było siatkarską sinusoidą. Zespoły wygrywały sety naprzemiennie. Lepiej mecz rozpoczęli goście i to oni wygrali pierwszą partię. Drugą, najbardziej zaciętą, na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Trzeci set był zdecydowanie najbardziej jednostronny.Gwardziści popełniali sporo błędów, a bielszczanie skrzętnie wykorzystywali swoje akcje. Czwarta partia przyniosła niespodziewany powrót wrocławian z dalekiej podróży. Gwardziści, głównie dzięki znakomitej zagrywce Tima Grozera i Sebastiana Matuli uzyskiwali przewagę. Do tie-breaka doprowadzili wygrywając czwartego seta aż dziewięcioma punktami.

Mecz – huśtawka. Zespół, który zagrywał w secie, dominował. W tie-breaku zabrakło nam cierpliwości. Pracujemy nad tym na treningach. Przy stanie 6:6 mieliśmy dwie sytuacje, gdzie były bardzo trudne wystawy – chłopaki zaryzykowali i zaatakowali w aut. Tej przewagi już zespół z Bielska nie stracił – mówił po spotkaniu II trener Gwardzistów Wojciech Kurczyński.

Warto jednak podkreślić, że z tego spotkania Gwardia, mimo porażki, może wyciągnąć sporo pozytywów. – Na pewno gra w obronie była bardzo dobra. Wcześniej nam tego brakowało. Z pozytywów na pewno można wyróżnić Sebastiana, który wszedł i podniósł jakość naszej gry. To nie jest łatwe by wejść na rozegranie i odmienić oblicze meczu. Myślę, że gdybyśmy wygrali, to byłby bohaterem. Ostatnie dwa tygodnie mieliśmy czas na pracę. Skupiamy się na poszczególnych elementach i te elementy zaczynają już funkcjonować – dodał Kurczyński.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę