Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Kurczyński: Ciężko pracowaliśmy na siłowni i w hali

Wojciech Kurczyński: Ciężko pracowaliśmy na siłowni i w hali

Chemeko-System Gwardia Wrocław wraca do ligowej rywalizacji po świąteczno-noworocznej przerwie. Zawodnicy Rainera Vassiljeva zmagania w 2022 roku rozpoczną od wyjazdu na trudny teren. Ich rywalem będzie Krispol Września.

To właśnie zespół z Wrześni był pierwszym rywalem Gwardzistów w bieżącym sezonie TAURON 1. Ligi. Na inaugurację rozgrywek, w meczu, który odbył się w hali Orbita, goście wygrali 3:2 – pomimo tego, że to Gwardia prowadziła 2:0. MVP meczu został wybrany Konrad Jankowski, środkowy zespołu Krispol. Wydaje się, że środowe starcie, które odbędzie się w Wielkopolsce, można reklamować właśnie jako starcie środkowych. Rosnąca forma Dawida Wocha i Bartłomieja Zawalskiego sprawia, że z zaciekawieniem należy spoglądać na starcia w tym sektorze boiska.

Wrocławianie z pewnością będą chcieli zaskoczyć rywali zagrywką. To właśnie Chemeko-System Gwardia Wrocław lideruje w klasyfikacji asów na set. Siatkarze Rainera Vassiljeva zdobywają zagrywką 1,64 pkt na partię – to najlepszy bilans w całej lidze. Mocnych punktów Gwardii należy doszukiwać się także w bloku. Wrocławianie zdobywają średnio 2,63 punktu na set w tym elemencie gry. Tylko BBTS Bielsko-Biała legitymuje się lepszymi statystykami.

– Do treningów wróciliśmy 29 grudnia i od tego dnia ciężko pracowaliśmy na siłowni i w hali. W ostatnią niedzielę rozegraliśmy sparing z zespołem z Głogowa, który zakończył się remisem 2:2. Wszyscy zawodnicy dostali szansę gry i możliwość ponownego poczucia rytmu meczowego. Szczególnie ważne było to dla Marco Ferreiry, który nie miał wcześniej możliwości zgrywania się z naszym rozgrywającym w warunkach meczowych – powiedział drugi trener Wojciech Kurczyński.

Gwardziści, po piętnastu rozegranych meczach z dorobkiem 30 oczek, zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli i do liderującego BBTS-u Bielsko-Biała tracą osiem punktów. Krispol plasuje się na 9. pozycji. Podopieczni Mariana Kardasa zgromadzili na swoim koncie 22 oczka. Mecz odbędzie się w środę 5 stycznia, o 18:30.

źródło: Gwardia Wrocław