Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wangelija Raczkowska nową zawodniczką Jokera Świecie

Wangelija Raczkowska nową zawodniczką Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

Działacze Jokera nie przestają zaskakiwać na rynku transferowym. Po pozyskaniu dwóch Brazylijek zdecydowali się na trzecią zagraniczną zawodniczkę. Tym razem wybór padł na 24-letnią bułgarską przyjmującą, dla której będzie to debiut na polskich parkietach.

Wangelija Raczkowska urodziła się w 1997 roku. Ma 185 cm wzrostu i gra na pozycji przyjmującej. Karierę zawodową rozpoczynała w bułgarskim klubie VC Maritza, ale największe sukcesy świętowała w Lewskim Sofia, gdzie grała w latach 2017-20, zdobywając między innymi srebrny medal w lidze bułgarskiej oraz drugie miejsce w Pucharze Bułgarii. Raczkowska występowała również w europejskich pucharach, grając z Lewskim w Pucharze CEV Challenge Cup w sezonie 2017/18.Nowa zawodniczka Jokera Świecie ma również na koncie występy w reprezentacji Bułgarii U-23, z którą w 2017 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. Wangelija Raczkowska dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. Według oficjalnych statystyk przy 185 cm wzrostu dysponuje zasięgiem 296 cm w ataku i 281 cm w bloku. Ostatni sezon spędziła na Węgrzech, grając dla klubu UTE Budapeszt, z którym zajęła piąte miejsce w lidze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi w sezonie 2021/2022

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę