Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > W Chorwacji i Korei powalczą o awans do Ligi Narodów

W Chorwacji i Korei powalczą o awans do Ligi Narodów

fot. FIVB

Po dwóch latach przerwy do kalendarza reprezentacyjnego powrócił Challenger Cup. Po sześć drużyn męskich i żeńskich będzie rywalizować o awans do przyszłorocznej Ligi Narodów. Turnieje odbędą się pod koniec lipca w Korei Południowej i Chorwacji.

Dotychczas dwukrotnie rozegrano Challenger Cup. W turnieju kobiet wygrywały Bułgarki (2018) i Kanadyjki (2019), zaś w męskich rozgrywkach Portugalczycy (2018) i Słoweńcy (2019). W 2021 roku turnieje miały zostać rozegrane w Chorwacji i Portugalii, ale w połowie kwietnia ze względu na pandemię koronawirusa zostały odwołane.Teraz FIVB potwierdziło, że wraca do rozgrywania tego turnieju, którego stawką będzie możliwość gry w Lidze Narodów w 2023 roku. Zwycięskie reprezentacje zastąpią najniżej sklasyfikowane drużyny z tegorocznej Ligi Narodów.

Pojedynki Challenger Cup rozegrane zostaną od 28 do 31 lipca. W chorwackim Zadarze zagrają kobiety, zaś mężczyźni będą rywalizować w Seulu w Korei Południowej. W tym roku zostanie wdrożona nowa, ośmiozespołowa formuła. W każdym turnieju będą rozgrywane dwa mecze dziennie. Cztery ćwierćfinały zostaną podzielone między pierwszy i drugi dzień zawodów. Półfinały zostaną rozegrane 30 lipca, a ostatni dzień rozgrywek zarezerwowany jest na mecze medalowe.

FIVB nie poinformowało jeszcze jaki będzie sposób kwalifikacji do tegorocznego turnieju. W poprzedniej edycji, która została odwołana, miało wziąć udział 6 zespołów – oprócz gospodarza dwie reprezentacje ze Złotej Ligi Europejskiej oraz po jednej (najlepszej zgodnie z rankingiem FIVB) drużynie z federacji NORCECA, AVC i połączonych CAVB i CSV.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę