Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vojin Cacić przedłużył kontrakt z VfB Friedrichshafen

Vojin Cacić przedłużył kontrakt z VfB Friedrichshafen

fot. oscg.me

Skład VfB Friedrichshafen na sezon 2022/23 jest kompletny. Zaledwie cztery miesiące po zerwaniu ścięgna Achillesa Vojin Cacić nie odczuwa bólu i prawie kończy walkę o zdrowie. Czarnogórzec ma nadzieję, że przed rozpoczęciem sezonu w pełni wyzdrowieje.  

Tuż po zerwaniu ścięgna Achillesa zawodnik myślał o sportowej emeryturze. Ale ta myśl towarzyszyła mu tylko przez chwilę. – Moja osobowość nie pozwala się poddawać. Wiedziałem, że to będzie trudne i że muszę być bardzo silny psychicznie – podkreślił.Okazało się, że rehabilitacja przebiega nad wyraz sprawnie. – Miałam regularne wizyty u lekarzy i byli bardzo zdumieni – powiedział Cacić. – Udało mi się jakoś przyspieszyć proces gojenia. Dużo pracowałem z naszą rehabilitantką Liane Weber i nigdy się nie poddawałem. To się opłaciło.

Zawodnik jest jeszcze daleko od powrotu do siatkówki. Ale człowiek, którego trener Mark Lebedew przez cały okres przedsezonowy nazywał „Wojownikiem”, nadal ciężko trenuje. – Mam pełne zaufanie do mojego ścięgna Achillesa, ale wciąż brakuje mi siły – podkreślił. Kiedy ją odzyska? – Mam nadzieję, że na rozpoczęcie sezonu – brzmiała krótka odpowiedź.

Wieści o ambicji Cacica rozeszły się również po kadrze kierowniczej VfB Friedrichshafen. Wciąż w zespole brakowało przyjmującego, więc Thilo Späth-Westerholt usiadł z najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu do rozmów. – Lekarze dali zielone światło i Vojo wyraźnie chce ponownie zaatakować – powiedział dyrektor zarządzający.

W ten sposób Vojin Cacić uzupełnia skład VfB Friedrichshafen jako 14. gracz. Jest również jasne, że nie zrezygnuje tak po prostu z roli rezerwowego. – To było straszne nie móc uczestniczyć w finałach – przyznał. – Nigdy nie zapomnę Marka wygłaszającego tę poruszającą przemowę przed czwartym meczem i nie mogłem wyjść na boisko. Chłopaki dali wszystko i nikt nie może ich winić. Ale chcę wrócić i grać. Jest tam duża niedokończona sprawa.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę