Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Mam jeszcze kilkanaście miesięcy, by podjąć finalne decyzje

Vital Heynen: Mam jeszcze kilkanaście miesięcy, by podjąć finalne decyzje

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Wiem, że z tych graczy będę musiał wybrać dwunastu. W środę wyjaśniałem jednemu z zawodników, że to, że jest w Spale oznacza, że wiem, że ma szansę na wyjazd do Tokio. Jeśli bym w to nie wierzył, siatkarza nie byłoby w naszym gronie. Mam jeszcze kilkanaście miesięcy, by podjąć finalne decyzje odnośnie do drużyny, która pojedzie na igrzyska – powiedział Vital Heynen.

Przed zgrupowaniem w Spale pojawiały się różne opinie dotyczące celowości spotkania reprezentacji. Ostatecznie jednak Vital Heynen uważa, że zarówno szkoleniowiec jak i siatkarze są zadowoleni z możliwości wspólnych treningów. – Wydaje mi się, że obie strony równie cieszyły się perspektywą wyjazdu na zgrupowanie do Spały. Na twarzy zawodników widać było uśmiech i radość z powrotu do siatkówki. Bycie w domu było miłe, ale nie zapomniałem, że prowadzenie treningów jest czynnością, którą lubię wykonywać. Poza tym lubię być z ludźmi. To cenne przebywać z tymi, których zna się bardzo dobrze, ale nie widziało się od dłuższego czasu – powiedział trener reprezentacji Polski. – Planowałem, że środowe zajęcia będą dość lekkie, ale część chłopaków wydawała się być zaskoczona tym, jak wiele zrobiliśmy. Nie zmienia to faktu, że byliśmy bardzo ostrożni. Ćwiczyliśmy pięć godzin. Nawet jeśli nie był to intensywny trening, to po tak długiej przerwie to było wiele. Zapewniam jednak, że zabawy też nie zabraknie, choć kluczem do spędzenia wspólnego czasu będzie przede wszystkim wykonanie założeń treningowych.Tegoroczne zgrupowanie jest wyjątkowe pod wieloma względami. Siatkarze nie przygotowują się do żadnej imprezy a po dwóch tygodniach treningów będą mieli przerwę. – Nie możemy wyjść na zewnątrz i mieć kontaktu z kimkolwiek spoza ośrodka w Spale. To duży teren, ale po trzech dniach znam już każde drzewo, które tu rośnie. Wiem, że po dwóch tygodniach przyda nam się chwila oddechu. Dzięki temu siatkarze spokojnie rozpoczną sezon klubowy zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym – wyjaśnił potrzebę przerwy między zgrupowaniami trener.

Powołania otrzymało 19 zawodników i wszystko wskazuje na to, że to z tej grupy wyłoniona zostanie 12, która pojedzie na igrzyska olimpijskie. – Szansa, że ktoś z „zewnątrz” trafi do tego zespołu przed igrzyskami jest bardzo mała, ale wykluczenie tej możliwości na tym etapie będzie głupotą – przyznał trener. – Wiem, że z tych graczy będę musiał wybrać dwunastu. W środę wyjaśniałem jednemu z zawodników, że to, że jest w Spale oznacza, że wiem, że ma szansę na wyjazd do Tokio. Jeśli bym w to nie wierzył, siatkarza nie byłoby w naszym gronie. Mam jeszcze kilkanaście miesięcy, by podjąć finalne decyzje odnośnie do drużyny, która pojedzie na igrzyska – zakończył.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved