Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Włoszki i Serbki powalczą o tytuł

ME U-19 K: Włoszki i Serbki powalczą o tytuł

Za nami już przedostatni dzień rozgrywanych w Skopje mistrzostw Europy juniorek. W meczach o miejsca 5-8 zwycięstwa odniosły zespoły Chorwacji i Turcji i to one powalczą w niedzielę o 5. miejsce. W półfinałach nie było niespodzianek – Włoszki pewnie w trzech setach pokonały reprezentację Holandii, a biało-czerwone przegrały dość wyraźnie z Serbkami. Azzurre w niedzielę powalczą z Serbią o złoto, a Polki o g. 17:00 zmierzą się z Pomarańczowymi o brąz.

Już pierwszy mecz o miejsca 5-8 przyniósł sporo emocji. Po dwóch setach był remis 1:1, a gdy Słowenki rozbiły Chorwację w trzecim secie do 12, wydawało się, że losy tego meczu są już przesądzone. Tymczasem Chorwatki zebrały się w sobie i doprowadził do tie-breaka, w którym nieco niespodziewanie wygrały po zaciętej walce na przewagi 19:17 i to one powalczą w niedzielę o 5. miejsce. 17 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Mara Śtiglić, o punkt mniej na swoim koncie miała Ana Burilović. W zespole słoweńskim najskuteczniejsza była Selena Leban (24 pkt.).

W drugim meczu o miejsca 5-8 emocji było jak na lekarstwo. Turczynki od początku do końca miały ogromną przewagę nad zespołem z Finlandii, pewnie wygrywając dwa pierwsze sety do 13 i 16. W trzeciej partii zespół turecki zdeklasował rywala, wygrywając wysoko 25:8. 13 punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyła w tym meczu Berka Ozden.

Rywalizację półfinałową rozpoczęły Włoszki i Holenderki. Podopieczne trenera Marco Mencarelliego po wyrównanych początkach setów odskakiwały szybko rywalkom i pewnie wygrywały kolejne partie. Włoszki pewnie wygrały całe spotkanie 3:0 i zasłużenie awansowały do finału. Ich liderkami w tym meczu był Nausica Acciarri i Julia Ituma, które zdobyły po 12 punktów.

W drugim półfinale Polki zmierzyły się z reprezentacją Serbii i chociaż nie było faworytkami tego meczu, to dość długo miały niewielką przewagę w pierwszej partii. Serbki wygrały jednak w końcówce, a w drugim secie robił już nasz zespół do 9. Również w trzeciej partii Serbki miały ogromną przewagę i chociaż wykorzystały dopiero szóstą piłkę meczową, to i tak wygrały wysoko do 18 i całe spotkanie 3:0. Świetny mecz rozegrała Jovana Zelenovic, która zdobyła dla swojego zespołu 16 punktów. Więcej o meczu TUTAJ.  Serbia powalczy w niedzielę o złoty medal z Włochami, Polki zagrają o brąz z reprezentacją Holandii.