Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Polki rozbite w półfinale, w niedzielę mecz o brąz

ME U-19 K: Polki rozbite w półfinale, w niedzielę mecz o brąz

Nie wyszedł reprezentacji Polski juniorek mecz półfinałowy mistrzostw Europy do lat 19. W pierwszym secie biało-czerwone dobrze sobie radziły i przez większość czasu nawet prowadziły, jednak oddały inicjatywę rywalkom w końcówce. W drugiej partii podopieczne trenera Wiesława Popika zderzyły się ze ścianą i zostały wręcz rozgromione przez swoje rówieśniczki z Serbii. W niedzielę nasze reprezentantki zagrają z Holandią o brązowy medal.

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła sobotni półfinał. Świetnie serwowała Natalia Kecher (6:3). Serbki miały spore problemy w przyjęciu, a w konsekwencji z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Jednak rywalki biało-czerwonych nie miały zamiaru się poddać. Doprowadziły do remisu 10:10.

Równie dobrą zagrywką odpowiedziała Nina Mandovic. W dalszej części drużyny grały punkt za punkt (15:15 i 18:18). W końcowych akcjach dużo skuteczniejsze w kontrataku były Serbki, które wygrały ostatecznie 25:21. Premierową odsłonę meczu zakończył błąd w ataku Barbary Latos.

Drużyna Serbii poszła za ciosem i w secie numer dwa dość szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Podopiecznym Wiesława Popika nie można było odmówić waleczności, ale to przeciwniczki utrzymywały się na prowadzeniu (3:8). Punktowały na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Polski zespół pomimo starań, nie miał szans na nawiązanie równorzędnej walki (7:16). Polki popełniały wiele prostych błędów, na niewiele zdały się zmiany w składzie. W ostatniej akcji Natalia Bandurska została zatrzymana przez Jovane Zelenovic na lewym skrzydle i Polki zostały rozbite w tym secie (9:25).

Początek trzeciej części półfinałowego meczu to kopia wcześniejszego. Podopieczne trenera Vladimira Vasovica szybko zbudowały sobie przewagę (5:1). W dalszej części seta kontrolowały sytuację na parkiecie prowadząc już 10:4. Biało-czerwone starały się dotrzymać kroku Serbkom, ale nie miały siatkarskich argumentów. Co prawda w końcowej fazie Karolina Staniszewska popisała się niezłą serią zagrywek, Polki obroniły pięć piłek meczowych z rzędu, jednak ostatnie słowo należało do reprezentacji Serbii, która wygrała 25:18. Serbki w niedzielnym finale zmierzą się z reprezentacją Włoch, rywalem Polek w meczu o brązowy medal będzie Holandia.

Serbia – Polska 3:0
(25:21, 25:9, 25:18)

Serbia: Mandovic (4), Sucurovic (6), Kurtagic (11), Zelenovic (16), Uzelac (9), Vajagic (7), Pakic (libero) oraz Zupic (libero, Baic, Tomic (2), Zubic (1), Popovic (1) i Kirov (2)
Polska: Staniszewska (9), Janicka (4), Kecher (1), Moszyńska (1), Musiał (5), Latos (9), Kubas (libero) oraz Łyduch (libero), Bandurska (2), Podlaska (4), Nastawska (2), Jankowska i Szewczyk