Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Polki rozbite w półfinale, w niedzielę mecz o brąz

ME U-19 K: Polki rozbite w półfinale, w niedzielę mecz o brąz

Nie wyszedł reprezentacji Polski juniorek mecz półfinałowy mistrzostw Europy do lat 19. W pierwszym secie biało-czerwone dobrze sobie radziły i przez większość czasu nawet prowadziły, jednak oddały inicjatywę rywalkom w końcówce. W drugiej partii podopieczne trenera Wiesława Popika zderzyły się ze ścianą i zostały wręcz rozgromione przez swoje rówieśniczki z Serbii. W niedzielę nasze reprezentantki zagrają z Holandią o brązowy medal.

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła sobotni półfinał. Świetnie serwowała Natalia Kecher (6:3). Serbki miały spore problemy w przyjęciu, a w konsekwencji z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Jednak rywalki biało-czerwonych nie miały zamiaru się poddać. Doprowadziły do remisu 10:10.

Równie dobrą zagrywką odpowiedziała Nina Mandovic. W dalszej części drużyny grały punkt za punkt (15:15 i 18:18). W końcowych akcjach dużo skuteczniejsze w kontrataku były Serbki, które wygrały ostatecznie 25:21. Premierową odsłonę meczu zakończył błąd w ataku Barbary Latos.

Drużyna Serbii poszła za ciosem i w secie numer dwa dość szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Podopiecznym Wiesława Popika nie można było odmówić waleczności, ale to przeciwniczki utrzymywały się na prowadzeniu (3:8). Punktowały na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Polski zespół pomimo starań, nie miał szans na nawiązanie równorzędnej walki (7:16). Polki popełniały wiele prostych błędów, na niewiele zdały się zmiany w składzie. W ostatniej akcji Natalia Bandurska została zatrzymana przez Jovane Zelenovic na lewym skrzydle i Polki zostały rozbite w tym secie (9:25).

Początek trzeciej części półfinałowego meczu to kopia wcześniejszego. Podopieczne trenera Vladimira Vasovica szybko zbudowały sobie przewagę (5:1). W dalszej części seta kontrolowały sytuację na parkiecie prowadząc już 10:4. Biało-czerwone starały się dotrzymać kroku Serbkom, ale nie miały siatkarskich argumentów. Co prawda w końcowej fazie Karolina Staniszewska popisała się niezłą serią zagrywek, Polki obroniły pięć piłek meczowych z rzędu, jednak ostatnie słowo należało do reprezentacji Serbii, która wygrała 25:18. Serbki w niedzielnym finale zmierzą się z reprezentacją Włoch, rywalem Polek w meczu o brązowy medal będzie Holandia.

Serbia – Polska 3:0
(25:21, 25:9, 25:18)

Serbia: Mandovic (4), Sucurovic (6), Kurtagic (11), Zelenovic (16), Uzelac (9), Vajagic (7), Pakic (libero) oraz Zupic (libero, Baic, Tomic (2), Zubic (1), Popovic (1) i Kirov (2)
Polska: Staniszewska (9), Janicka (4), Kecher (1), Moszyńska (1), Musiał (5), Latos (9), Kubas (libero) oraz Łyduch (libero), Bandurska (2), Podlaska (4), Nastawska (2), Jankowska i Szewczyk

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.