Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Trzy drużyny wciąż niepokonane, ważna wygrana Polek

ME U-19 K: Trzy drużyny wciąż niepokonane, ważna wygrana Polek

W mistrzostwach Europy juniorek, które rozgrywane są w Skopje, po trzech seriach gier grupowych wciąż bez porażki pozostają trzy drużyny. Zarówno Włoszki w grupie I, jak i Serbki oraz Holenderki w grupie II są już o krok od zapewnienia sobie miejsca w półfinale. Bardzo ważne zwycięstwo ze Słowenią odniosły biało-czerwone. Przed nimi jeszcze niezwykle ważny mecz z Finlandią, który może zadecydować o awansie do półfinału oraz z gospodyniami turnieju.

Reprezentacja Włoch odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo na mistrzostwach Europy siatkarek do lat 19. Azzurre pokonały pewnie w trzech setach Finlandię, a ich triumf nawet przez moment nie był zagrożony. 16 punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyła Giulia Viscioni, a Włoszkom już tylko jakaś katastrofa mogłaby zabrać miejsce w półfinale.

Porażkę Finek wykorzystały biało-czerwone. Podopieczne trenera Wiesława Popika wygrały bardzo ważny mecz ze Słowenią, nie tracąc nawet seta. Dzięki temu Polki awansowały na drugie miejsce w tabeli i wyprzedzają Finlandię jednym punktem. O ich awansie do półfinału może zadecydować już środowy mecz z Finlandią, a ostatnim rywalem naszych siatkarek będzie najsłabsza w grupie Macedonia. Świetny mecz we wtorek rozegrała Karolina Staniszewska, która zdobyła 20 punktów. Więcej o meczu TUTAJ.

Szanse na awans do półfinału wciąż mają Greczynki, które we wtorek pewnie pokonały reprezentację gospodyń. Po dwóch porażkach zespół Anestisa Giannakopoulosa odniósł w końcu pierwszą wygraną, a spora w tym zasługa Georgi-Louli Angelopoulou, która zdobyła dla swojej drużyny 16 punktów. Gospodynie z trzema porażkami na koncie zamykają tabelę grupy I.

Finlandia – Włochy 0:3
(17:25, 19:25, 18:25)
Polska – Słowenia 3:0
(25:23, 25:17, 25:22)
Macedonia – Grecja 0:3
(17:25, 19:25, 17:25)

W grupie II z pierwszego zwycięstwa cieszył się juniorki Rumunii. W pierwszym secie wprawdzie to Szwajcarki prowadziły przez większość czasu, jednak wypuściły zwycięstwo z rąk w końcówce. W kolejnych dwóch partiach przewaga zespołu rumuńskiego nie podlegała już dyskusji. Liderkami zwycięskiej drużyny były Denisa-Stefania Cheluta (18 pkt.) oraz Teodora-Elena Iancu (19 pkt.). Szwajcaria z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Nie zwalniają tempa Holenderki, które wygrały trzeci grupowy mecz z rzędu. Tym razem młode Pomarańczowe pokonały 3:1 reprezentację Chorwacji i są już tylko o krok od zapewnienia sobie miejsca w półfinale. Po zwycięstwie w pierwszym secie Holenderki prowadził w końcówce drugiego, jednak padł on łupem rywalek. Decydująca była trzecia partia, którą Pomarańczowe wygrały na przewagi i potem idąc za ciosem nie dały szans Chorwatkom również w czwartym secie. Klasą sama dla siebie po raz kolejny już była Nicole van de Vosse, która zdobyła w tym spotkaniu 25 punktów.

W ostatnim wtorkowym meczu tej grupy Serbia pewnie pokonała 3:0 Turcję i również jest bliska awansu do półfinału. Serbki mają podobnie jak Holenderki już trzy wygrane na koncie, dla Turczynek była to druga porażka, która może zamknąć im drogę do półfinału. Do wygranej swój zespół poprowadziły Aleksandra Uzelac (17 pkt.) oraz Jovana Zelenovic (15 pkt.).

Szwajcaria – Rumunia 0:3
(22:25, 17:25, 13:25)
Chorwacja – Holandia 1:3
(17:25, 25:23, 24:26, 16:25)
Serbia – Turcja 3:0
(25:23, 25:17, 25:21)