Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Polki wygrały bez straty seta

ME U-19 K: Polki wygrały bez straty seta

W stolicy Macedonii Północnej trwają aktualnie mistrzostwa Europy do lat 19. Jedną z drużyn biorących udział w imprezie jest reprezentacja Polski. W poniedziałek 29 sierpnia podopieczne Wiesława Popika rozegrały swoje trzecie spotkanie na turnieju. Przeciwniczkami biało-czerwonych były Słowenki. Polki bez większych problemów pokonały swoje rywalki bez straty seta zdobywając kolejne trzy punkty.

Pola Janicka inauguracyjnego seta rozpoczęła od błędu w polu serwisowym. Przez kolejne akcje zespoły grały punkt za punkt (6:6). Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi (15:15). W drugiej połowie tej odsłony Polkom udało się zdobyć dwa oczka przewagi.

Przyczyniła się do tego Latos skutecznymi atakami. Biało-czerwone zachowały chłodną głowę do końca partii. Seta zakończyła Martyna Podlaska punktowym blokiem (25:23).

Wygrana pierwszej partii dodała skrzydeł podopiecznym Wiesława Popika, które już na początku następnego seta odskoczyły na dwupunktowe prowadzenie. W polu serwisowym dobrze spisywała się Natalia Kecher i Olga Musiał. To właśnie dzięki nim Polsce udało się powiększyć przewagę (6:4, 9:4). Słowenki nie potrafiły znaleźć sposobu, by zatrzymać polskie siatkarki. Biało-czerwone zdobywały punkty w każdym elemencie coraz bardziej powiększając przewagę nad przeciwniczkami (12:6, 18:10). W końcówce Słowenki odrobiły kilka punktów straty, jednak nie przeszkodziło to Polkom wygrać drugiej odsłony (25:17).

Trzeci set świetnie rozpoczęły Słowenki. Już na początku serią świetnych zagrywek popisała się Neja Cizman, wyprowadzając swoją drużynę na kilka oczek do przodu (6:1). Reprezentacja Polski nie miała zamiaru się poddać na tym etapie spotkania. Natalia Bandurska odpowiedziała podobną serią w polu serwisowym doprowadzając do remisu w trzeciej partii (9:9). W dalszej części seta Polki zdobyły dwupunktową przewagę, którą utrzymały do końca spotkania (25:22).

Polska – Słowenia 3:0
(25:23, 25:17, 25:22)

Polska: Staniszewska (20), Janicka (1), Kecher (8), Moszyńska (8), Musiał (5), Latos (8), Kubas (libero) oraz Bandurska (1), Podlaska (2), Łyduch (libero) i Szewczyk
Słowenia: Leban (6), Gorjup (3), Ramić (7), Milośić (13), Koren (4), Vidali (7), Cikać (libero) oraz Godec, Ćiżman (3) i Halużan-Sagadin (4)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.