Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Polki wygrały bez straty seta

ME U-19 K: Polki wygrały bez straty seta

W stolicy Macedonii Północnej trwają aktualnie mistrzostwa Europy do lat 19. Jedną z drużyn biorących udział w imprezie jest reprezentacja Polski. W poniedziałek 29 sierpnia podopieczne Wiesława Popika rozegrały swoje trzecie spotkanie na turnieju. Przeciwniczkami biało-czerwonych były Słowenki. Polki bez większych problemów pokonały swoje rywalki bez straty seta zdobywając kolejne trzy punkty.

Pola Janicka inauguracyjnego seta rozpoczęła od błędu w polu serwisowym. Przez kolejne akcje zespoły grały punkt za punkt (6:6). Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi (15:15). W drugiej połowie tej odsłony Polkom udało się zdobyć dwa oczka przewagi.

Przyczyniła się do tego Latos skutecznymi atakami. Biało-czerwone zachowały chłodną głowę do końca partii. Seta zakończyła Martyna Podlaska punktowym blokiem (25:23).

Wygrana pierwszej partii dodała skrzydeł podopiecznym Wiesława Popika, które już na początku następnego seta odskoczyły na dwupunktowe prowadzenie. W polu serwisowym dobrze spisywała się Natalia Kecher i Olga Musiał. To właśnie dzięki nim Polsce udało się powiększyć przewagę (6:4, 9:4). Słowenki nie potrafiły znaleźć sposobu, by zatrzymać polskie siatkarki. Biało-czerwone zdobywały punkty w każdym elemencie coraz bardziej powiększając przewagę nad przeciwniczkami (12:6, 18:10). W końcówce Słowenki odrobiły kilka punktów straty, jednak nie przeszkodziło to Polkom wygrać drugiej odsłony (25:17).

Trzeci set świetnie rozpoczęły Słowenki. Już na początku serią świetnych zagrywek popisała się Neja Cizman, wyprowadzając swoją drużynę na kilka oczek do przodu (6:1). Reprezentacja Polski nie miała zamiaru się poddać na tym etapie spotkania. Natalia Bandurska odpowiedziała podobną serią w polu serwisowym doprowadzając do remisu w trzeciej partii (9:9). W dalszej części seta Polki zdobyły dwupunktową przewagę, którą utrzymały do końca spotkania (25:22).

Polska – Słowenia 3:0
(25:23, 25:17, 25:22)

Polska: Staniszewska (20), Janicka (1), Kecher (8), Moszyńska (8), Musiał (5), Latos (8), Kubas (libero) oraz Bandurska (1), Podlaska (2), Łyduch (libero) i Szewczyk
Słowenia: Leban (6), Gorjup (3), Ramić (7), Milośić (13), Koren (4), Vidali (7), Cikać (libero) oraz Godec, Ćiżman (3) i Halużan-Sagadin (4)