Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Serbia, Holandia i Włochy z kompletem punktów

ME U-19 K: Serbia, Holandia i Włochy z kompletem punktów

fot. CEV

Po drugim dniu rozgrywek grupowych mistrzostw Europy juniorek już tylko trzy zespoły mają na swoim koncie komplet punktów. Są to Włochy w grupie I oraz Serbia i Holandia w grupie II. Polki mimo porażki z Włoszkami wciąż zachowują szanse na awans do półfinałów, decydujące dla biało-czerwonych będą kolejne mecze. Po falstarcie w meczu z Holandią pierwszą wygraną i pierwsze punkty zapisała na swoim koncie Turcja.

W grupie I drugie zwycięstwo z rzędu odniosły Włoszki, które pokonały reprezentację Polski. Biało-czerwone walczyły do końca w drugim i trzecim secie, jednak ostatnie wymiany należały do zespołu włoskiego, w którym pierwsze skrzypce grała Julia Ituma (19 pkt.) w polskim zespole najwięcej punktów zdobyła Karolina Staniszewska (18). Więcej o meczu TUTAJ.Drugą wygraną odniosły również siatkarki z Finlandii po zaciętym boju z rówieśniczkami z Grecji. Greczynki dwukrotnie obejmowały w tym meczu prowadzenie, głównie dzięki skutecznej grze Erriki-Pelagii Gravari (14 pkt.), ale rywalki za każdym razem doprowadzały do wyrównania. W tie-breaku młode Finki rozbiły rywalki 15:5 i dopisały do swojego konta kolejne dwa punkty. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Neea-Maria Joki, która zdobyła 22 punkty.

W trzecim niedzielnym meczu tej grupy zespół Słowenii nie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem zespołu gospodyń. Po 11 punktów w zespole Słowenii zdobyły Selena Leban oraz Neja Vidali, znacznie przyczyniając się do wygranej swojego zespołu. Słowenki mają na swoim koncie podobnie jak Polki 3 punkty, ale zajmują 3. miejsce wyprzedzając nasz zespół lepszym bilansem setów.

Włochy – Polska 3:0
(25:18, 25:23, 25:23)
Grecja – Finlandia 2:3
(25:18, 17:25, 25:22, 22:25, 5:15)
Słowenia – Macedonia 3:0
(25:13, 25:20, 25:14)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I ME do lat 19 siatkarek


W grupie II po wygranej z Turcją nadal świetnie radzą sobie Holenderki. Tym razem Pomarańczowe nie miały zbyt wielu problemów w meczu z reprezentacją Szwajcarii i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty. Znów z dobrej strony pokazała się Nicole van de Vosse (20 pkt.), która miała wsparcie w Marije Ten Brinke (15 pkt.).

Drugie zwycięstwo odniosły również reprezentantki Serbii, które podobnie jak Holenderki nie straciły jeszcze w turnieju seta. W wygranym meczu z reprezentacją Rumunii 13 punktów dla swojego zespołu zdobyła Aleksandra Uzelac. Dla młodych Rumunek była to już druga porażka w turnieju i ich szanse na awans do półfinału są już bliskie zeru.

Po porażce na inaugurację z Holandią obudził się młode siatkarki z Turcji. W swoim drugim meczu pokonały one rówieśniczki z Chorwacji 3:0 i pokazały, że nie zamierzają rezygnować z medalowych aspiracji. Liderką tureckiego zespołu w tym meczu była Melisa Bukmen, która zdobyła 11 punktów.

Holandia – Szwajcaria 3:0
(25:20, 25:12, 25:15)
Rumunia – Serbia 0:3
(18:25, 27:29, 12:25)
Turcja – Chorwacja 3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. II ME do lat 19 siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę