Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Biało-czerwone otrzymały lekcję od Włoszek

ME U-19 K: Biało-czerwone otrzymały lekcję od Włoszek

W swoim drugim meczu grupowym na mistrzostwach Europy siatkarek do lat 19 polskie juniorki zmierzyły się z rówieśniczkami z Włoch. Biało-czerwone przegrały to spotkanie w trzech setach, chociaż w drugiej i trzeciej partii były bliskie sukcesu, przegrywając po walce do 23. Przed podopiecznymi trenera Wiesława Popika jeszcze trzy mecze grupowe, a szanse awansu do półfinału wciąż istnieją.

Kolejnym przeciwnikiem w fazie grupowej podopiecznych Wiesława Popika była reprezentacja Włoch. Włoszki, podobnie jak polski zespół zaczęły europejski czempionat od zwycięstwa. W sobotę pokonały Słowenię 3:1.

Miałyśmy możliwość rozegrania meczów sparingowych z Włoszkami na ich terenie, co naprawdę dużo nam dało. Oprócz wzbogacenia kunsztu siatkarskiego zbudowałyśmy pewność siebie. Włoski zespół wie, co charakteryzuje naszą grę, tak samo jak my wiemy sporo o ich taktyce. Trzeba być przygotowanym na wypadek, gdyby przeciwniczki wyciągnęły jakiegoś asa z rękawa. Najważniejsze jest to, jak my na to zareagujemy i jak sobie z tym poradzimy – powiedziała przed pierwszym gwizdkiem Olga Musiał, atakująca reprezentacji Polski.

Pierwsza partia meczu lepiej zaczęła się dla zawodniczek z Italii, które bardzo dobrze serwowały 1:5. Zespół do walki próbowała poderwać Natalia Kecher 4:7. Z akcji na akcję Polki zaczęły grać coraz lepiej. Opanowały nerwy i poprawiły swoją skuteczność w ataku 9:12. Swoją dobrą postawą nasze zawodniczki zmusiły przeciwniczki do prostych błędów 11:12. W drugiej połowie premierowej odsłony Włoszki ponownie zbudowały sobie przewagę 21:16. Biało-czerwone walczyły do samego końca, ale ostatnie słowo należało do włoskiej drużyny 25:18. W ostatniej akcji skutecznym blokiem popisała się Julia Ituma.

Początek seta numer dwa miał zupełnie inny przebieg. Drużyny grały punkt za punkt 4:4. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Justyna Jankowska, polski zespół wyszedł na prowadzenie 6:4. W dalszej części podopieczne Wiesława Popika utrzymywały wypracowaną przewagę 12:10. W połowie tej części meczu gra się wyrównała 15:15. Po polskiej stronie pewnie punktowała Martyna Podlaska. Do końca toczyła się zacięta walka o każde oczko 19:20. Nerwy na wodzy utrzymały Włoszki, które tego seta wygrały 25:23. Ostatni punkt dla swojego zespołu w tej partii, podobnie jak w poprzedniej zdobyła Ituma.

Reprezentacja Włoch poszła za ciosem i dość szybko wyszła na prowadzenie 3:1. Polska drużyna nie miała zamiaru się poddać i doprowadziła do remisu 3:3. W elemencie bloku punktowała Rozalia Moszyńska. W dalszej części gra była dość równa. Żadnej ekipie nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi 14:15. Polski zespół walczył do końca. Nawet prowadził 22:21. Jednak ostatnie słowo należało w tym meczu do siatkarek z Italii 25:23.

Włochy – Polska 3:0
(25:18, 25:23, 25:23)

Włochy: Acciarri (13), Modesti (9), Giuliani (6), Viscioni (5), Passaro (1), Ituma (19), Ribechi (libero) oraz Gambini i Esposito (2)
Polska: Staniszewska (18), Janicka (2), Kecher (9), Musiał (2), Jankowska (1), Latos (4), Kubas (libero) oraz Łyduch (libero), Bandurska (4), Podlaska (3), Moszyńska (1) i Szewczyk

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.