Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trener reprezentacji Turcji został przetransportowany z Hiszpanii karetką lotniczą

Trener reprezentacji Turcji został przetransportowany z Hiszpanii karetką lotniczą

fot. CEV

Nedim Özbey, główny szkoleniowiec reprezentacji Turcji mężczyzn oraz zespołu Galatasaray Stambuł, z poniedziałku na wtorek w nocy został przetransportowany do kraju karetką lotniczą. Trener przebywał na Wyspach Kanaryjskich razem ze swoją ligową drużyną, która uczestniczyła w Pucharze CEV. 16 grudnia, w dniu meczu z CV Guaguas, Özbey został hospitalizowany w szpitalu w Las Palmas.

W poniedziałek, na polecenie premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana, do Hiszpanii wysłano karetkę lotniczą należącą do krajowego Ministerstwa Zdrowia. Po przylocie do Turcji szkoleniowiec został przewieziony do prywatnego szpitala w Üsküdar.Jak podkreślają tureckie władze, decyzja o wysłaniu ministerialnej karetki lotniczej była podyktowana względami bezpieczeństwa i ryzykiem, które niosło podróżowanie transportem publicznym.

65-letni Nedim Özbey jest trenerem reprezentacji Turcji mężczyzn od 2018 roku, zaś od 2015 roku prowadzi zespół Galatasaray Stambuł. Jego podopieczni zajmują aktualnie 3. miejsce w ligowej tabeli. Mają na koncie 14 wygranych meczów, w 4 zaś musieli uznać wyższość rywali. Kilka dni temu nieoczekiwanie Galatasaray przegrał w 1/8 Pucharu CEV z hiszpańskim CV Guaguas Las Palmas 1:3.

W najbliższą środę zespół ze Stambułu  podejmie ostatni w tabeli Arhavi Belediye Artvin, zatem nie powinien mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa nawet mimo nieobecności swojego głównego szkoleniowca.

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved