Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trener odchodzi z Radomki

Trener odchodzi z Radomki

fot. Łukasz Krzywański

Trener Błażej Krzyształowicz w przyszłym sezonie nie będzie już zasiadał na ławce Lotniska MOYA Radomki Radom. Szkoleniowiec potwierdził, że odchodzi z drużyny po zakończeniu rozgrywek, a budową zespołu zajmie się zarząd w porozumieniu z nowym trenerem. 

Ja niestety na przyszły sezon nie będę zostawał w zespole z Radomia, więc o nowej drużynie będą decydować nowe zatrudnione osoby oraz włodarze klubu – potwierdził Błażej Krzyształowicz w wywiadzie dla TVP3.



Obecny sezon Radomki jest dużym rozczarowaniem. W zespole otwarcie mówiło się przed rozgrywkami o ataku na czołową czwórkę, a wszystko wskazuje na to, że zespołu z Radomia nie zobaczymy nawet w play-off. Spora część kibiców w komentarzach winą obarcza właśnie trenera Krzyształowicza. Jedno jest pewne – w kolejnym sezonie Radomka spróbuje się zrehabilitować, ale już pod wodzą innego trenera.

Krzyształowicz największe swoje sukcesy odnosił jako trener Grota Budowlanych Łódź. W premierowym sezonie swojej pracy jako główny szkoleniowiec zdobył pierwszy w historii klubu medal. Podczas pracy z łódzkimi siatkarkami wywalczył: dwa wicemistrzostwa Polski, brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski 2018 oraz dwa Superpuchary Polski i Superpuchar PLS 2015-2020. W pierwszych w historii ligi rozgrywkach toczonych na boiskach plażowych wywalczył trzecie miejsce w PreZero Grand Prix. Szkoleniowiec prowadził zespół także w rozgrywkach międzynarodowych: w Pucharze CEV i Lidze Mistrzyń.

Błażej Krzyształowicz w latach 2015-2019 był asystentem trenera reprezentacji Polski. W sezonie 2021/2022 zdecydował się na wyjazd do Rosji i podjął pracę w Lokomotiwie II Kaliningrad. Wrócił jednak do Polski i objął drużynę E.Leclerc Moya Radomki Radom.

źródło: inf. własna, TVP 3 Warszawa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę