Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W pierwszym meczu o brąz lepsza Radomka

TL: W pierwszym meczu o brąz lepsza Radomka

W rywalizacji o brązowy medal pierwsze zwycięstwo odniosła E.Leclerc MOYA Radomka Radom. Spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki, które w pierwszym secie prowadziły już 21:14. Wtedy jednak zanotowały przestój, który znakomicie wykorzystały radomianki, wygrywając 25:22. To nakręciło je do walki w kolejnych partiach, zdominowały one rywalki i ostatecznie triumfowały 3:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W dodatku gospodynie popełniały błędy własne, które powiększyły ich stratę do czterech oczek (2:6). Brak przekonania w grze zespołu z Radomia wykorzystała zaraz Aleksandra Wójcik, która skuteczną kiwką umocniła jeszcze ŁKS na prowadzeniu (12:7). Swoich akcji nie kończyła natomiast Ana Bjelica, co jedynie pogorszyło sytuację Radomki w połowie tego seta (8:15). Przyjezdne w końcówce pograły za to blokiem i zdawały się pewnie zmierzać po wygraną. Radomianki jednak zdążyły odpowiedzieć tym samym i po atakach w aut Nadji Ninković oraz Katariny Lazović traciły już zaledwie jeden punkt (21:22). Po chwili asa serwisowego dołożyła Bruna Honório i to Radomka znalazła się na prowadzeniu w decydującym momencie. Gospodynie wykorzystały więc swoją szansę i to one triumfowały po ataku Any Bjelicy (25:22).

Od czujnej gry na siatce rozpoczęły radomianki drugą partię (5:2). Popracowały także na kontrach, co umocniło je jeszcze na prowadzeniu. Dopiero autowy atak Bruny Honório pozwolił łodziankom powrócić do trzech oczek straty (6:9). Przyjezdne walczyły, ale niewykorzystane szanse na złapanie kontaktu punktowego sprawiły, że w połowie seta nadal musiały gonić swoje przeciwniczki (13:16). Swoje ataki na kontrze kończyła natomiast Ana Bjelica, dzięki czemu w okolicach końcówki Radomka miała już cztery oczka więcej. Powalczyły jednak jeszcze siatkarki ŁKS-u i po ataku Nadji Ninković zmniejszyły swoje straty (18:20). W decydującym momencie radomianki pograły za to blokiem i to one cieszyły się z wygranej w kolejnej partii (25:19).

W kolejnej odsłonie to łodzianki dobrze pograły blokiem, co przełożyło się na ich dwupunktowe prowadzenie (4:2). Chwilę później w aut zaatakowała Bruna Honório, a asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Katarina Lazović, dzięki czemu przyjezdne miały już cztery oczka więcej (8:4). Popełniły jednak błędy własne i po ataku Any Bjelicy już był remis. Ponadto, siatkarki ŁKS-u nie potrafiły sobie poradzić z zagrywką Bruny Honório, co pozwoliło ich przeciwniczkom wyjść na prowadzenie (13:10). W okolicach końcówki wszystko jednak wydawało się możliwe, gdy po ataku Any Kalandadze dystans między drużynami wyniósł zaledwie jedno oczko (17:18). Łodzianki nie uniknęły jednak błędów, które przybliżyły Radomkę do zwycięstwa w całym meczu. Ostatecznie przesądził o nim atak ze środka w wykonaniu Justyny Łukasik (25:19).

MVP: Bruna Honorio Marques

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:19, 25:19)

Radomka: Bjelica (16), Rodrigues De Almeida (6), Honorio Marques (18), Łukasik (15), Moskwa (2), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Picussa, Biała
ŁKS: Wójcik (10), Lazović (3), Ninković (4), Bongaerts (2), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (6), Saad (libero) oraz Pacak (2), Pasznik, Kalandadze (9) i Strasz (libero)