Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W pierwszym meczu o brąz lepsza Radomka

TL: W pierwszym meczu o brąz lepsza Radomka

fot. Paweł Ciesielski (tauronliga.pl)

W rywalizacji o brązowy medal pierwsze zwycięstwo odniosła E.Leclerc MOYA Radomka Radom. Spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki, które w pierwszym secie prowadziły już 21:14. Wtedy jednak zanotowały przestój, który znakomicie wykorzystały radomianki, wygrywając 25:22. To nakręciło je do walki w kolejnych partiach, zdominowały one rywalki i ostatecznie triumfowały 3:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W dodatku gospodynie popełniały błędy własne, które powiększyły ich stratę do czterech oczek (2:6). Brak przekonania w grze zespołu z Radomia wykorzystała zaraz Aleksandra Wójcik, która skuteczną kiwką umocniła jeszcze ŁKS na prowadzeniu (12:7). Swoich akcji nie kończyła natomiast Ana Bjelica, co jedynie pogorszyło sytuację Radomki w połowie tego seta (8:15). Przyjezdne w końcówce pograły za to blokiem i zdawały się pewnie zmierzać po wygraną. Radomianki jednak zdążyły odpowiedzieć tym samym i po atakach w aut Nadji Ninković oraz Katariny Lazović traciły już zaledwie jeden punkt (21:22). Po chwili asa serwisowego dołożyła Bruna Honório i to Radomka znalazła się na prowadzeniu w decydującym momencie. Gospodynie wykorzystały więc swoją szansę i to one triumfowały po ataku Any Bjelicy (25:22).Od czujnej gry na siatce rozpoczęły radomianki drugą partię (5:2). Popracowały także na kontrach, co umocniło je jeszcze na prowadzeniu. Dopiero autowy atak Bruny Honório pozwolił łodziankom powrócić do trzech oczek straty (6:9). Przyjezdne walczyły, ale niewykorzystane szanse na złapanie kontaktu punktowego sprawiły, że w połowie seta nadal musiały gonić swoje przeciwniczki (13:16). Swoje ataki na kontrze kończyła natomiast Ana Bjelica, dzięki czemu w okolicach końcówki Radomka miała już cztery oczka więcej. Powalczyły jednak jeszcze siatkarki ŁKS-u i po ataku Nadji Ninković zmniejszyły swoje straty (18:20). W decydującym momencie radomianki pograły za to blokiem i to one cieszyły się z wygranej w kolejnej partii (25:19).

W kolejnej odsłonie to łodzianki dobrze pograły blokiem, co przełożyło się na ich dwupunktowe prowadzenie (4:2). Chwilę później w aut zaatakowała Bruna Honório, a asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Katarina Lazović, dzięki czemu przyjezdne miały już cztery oczka więcej (8:4). Popełniły jednak błędy własne i po ataku Any Bjelicy już był remis. Ponadto, siatkarki ŁKS-u nie potrafiły sobie poradzić z zagrywką Bruny Honório, co pozwoliło ich przeciwniczkom wyjść na prowadzenie (13:10). W okolicach końcówki wszystko jednak wydawało się możliwe, gdy po ataku Any Kalandadze dystans między drużynami wyniósł zaledwie jedno oczko (17:18). Łodzianki nie uniknęły jednak błędów, które przybliżyły Radomkę do zwycięstwa w całym meczu. Ostatecznie przesądził o nim atak ze środka w wykonaniu Justyny Łukasik (25:19).

MVP: Bruna Honorio Marques

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:19, 25:19)

Składy zespołów:
Radomka: Bjelica (16), Rodrigues De Almeida (6), Honorio Marques (18), Łukasik (15), Moskwa (2), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Picussa, Biała
ŁKS: Wójcik (10), Lazović (3), Ninković (4), Bongaerts (2), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (6), Saad (libero) oraz Pacak (2), Pasznik, Kalandadze (9) i Strasz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i terminarz play-off TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę