Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac postraszył Legionovię, ale punktów nie zdobył

TL: Pałac postraszył Legionovię, ale punktów nie zdobył

Na dwa sety starczyło energii siatkarkom Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz w meczu wyjazdowym przeciwko IŁ Capital Legionovii Legionowo. Jeden z nich bydgoszczanki minimalnie przegrały, a drugi minimalnie wygrały. Później grały już w zasadzie tylko gospodynie, które zwyciężyły 3:1 i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty, co oznacza, że ten rok zakończą na podium tabeli TAURON Ligi.

Spotkanie rozpoczął skuteczny atak Alicji Grabki. Po nim Olivia Różański zatrzymała Hage, co dało Legionovii prowadzenie 2:0. Sytuacja szybko się zmieniła i po akcji w ataku oraz bloku Cassemiro Pałac przejął prowadzenie (4:2). Zespoły zaczęły wymieniać się atakami, ale to przyjezdne radziły sobie lepiej i po skutecznej kontrze uciekły na 8:4. Po stronie miejscowych skuteczność ataku starała się utrzymywać Daria Szczyrba. Po błędzie Olivii Różański przewaga rywalek jednak urosła (13:8). U nich pomyliła się Patrycja Balmas, a Maja Tokarska wykorzystała kontrę, co zbliżyło legionowski zespół z wynikiem. Straty zminimalizowały jednak dopiero dwa nieudane ataki Majki Szczepańskiej-Pogody (16:17). Gdy Hage w decydującej fazie seta  zatrzymała Różański (21:18), wydawało się, że bydgoszczanki zmierzają ku wygranej w tej partii. Wtedy serię ataków zanotowała Legionovia i po uderzeniu Różański prowadziła 23:21. Pałac nie zdołał już na to odpowiedzieć, a odsłonę zakończyły zepsute zagrywki.

W drugim secie punktujący serwis Różański i kontra Yarpak Erkek dały miejscowym przewagę 3:1, ale przeciwniczki szybko odpowiedziały, kontrą Cassemiro i blokiem Leticia Hage przejmując prowadzenie (4:3). W kolejnych akcjach drużyna będąca na czele co trochę się zmieniała. Następnie Pałac zdołał wypracować dwupunktową nadwyżkę, jednak blok Różański ponownie dał wyrównanie (10:10). Z kolei po jej kontrze to Legionovia prowadziła 12:11. Było coraz ciekawiej, Hage blokiem wyrównała, a długa akcja zamknięta przez ekipę gości pozwoliła wyjść na czoło. Punkt zagrywką dołożyła też Cassamiro. Bydgoszczanki dobrze zagrywały, dzięki czemu zbicie w kontrze Magdaleny Saad punktowało. Pałac odskoczył na 20:14, gdy blokiem zagrała Paulina Majkowska. Serię rywalek przerwała dopiero Aleksandra Gryka. W końcówce to m.in. jej blok odrobił część strat. Natomiast, gdy w kontrze spisała się Różański, a Cassemiro popsuła atak, zrobiło się bardzo ciekawie (24:24). Brazylijka szybko się zrehabilitowała i do niej należały dwa ostatnie słowa w tej partii.

Legionowianki zaczęły naciskać na rywalki już od pierwszych chwil kolejnej odsłony.  Rywalki starały się odpierać ich ataki, jednak po serii skutecznych uderzeń Darii Szczyrby miejscowe odskoczyły. Punkty dołożyła też Yarpak Erkek, a w polu zagrywki w tym czasie dobrą robotę robiła Olivia Różański (9:4). W szeregi bydgoszczanek wkradło się sporo błędów, przez co ciężko było im nawiązać walkę. Długi czas utrzymywało się sześciopunktowe prowadzenie legionowianek, natomiast zaczęło ono rosnąć, gdy zza linii końcowej punktować zaczęła Alicja Grabka (18:10). W samej końcówce Pałac błędem w ataku jeszcze zwiększył różnicę, a Gryka dołożyła do tego punktujący blok (24:14).  Przyjezdne obroniły dwie piłki setowej, ale trzeciej nie zmarnowała już Erkek, kończąc seta.

Do niej należało też otwarcie kolejnego, w pierwszej akcji zagrała bowiem blokiem. Po jej kontrze oraz kolejnym bloku, tym razem w wykonaniu Aleksandry Gryki, Legionowa wypracowała przewagę (4:1). Bydgoszczanki miały coraz większe problemy ze skończeniem akcji, a wykorzystywały to przeciwniczki (7:2). Pojedyncze próby Majkowskiej czy Balmas nie wpływały znacząco na grę. Legionovia radziła sobie coraz lepiej, kończąc akcję za akcją. Po kolejnych atakach Różański było już 16:8. W kolejnych akcjach uaktywniła się Szczepańska-Pogoda, ale po skutecznych uderzeniach i ona zapisała na swoim koncie błąd. Legionowska drużyna cały czas miała ośmiopunktową nadwyżkę (20:12) i jej wygrana już do samego końca była niezagrożona. Spotkanie zakończyły ataki Szczyrby i Gryki.

MVP: Yaprak Erkek

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:23, 24:26, 25:16, 25:15)

Legionovia: Tokarska (2), Różański (19), Szczyrba (8), Erkek (14), Gryka (13), Grabka (5), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Stefanik (1), Dąbrowska i Szymańska (1)
Pałac: Balmas (7), Saad (1),  Cassemiro (12), Majkowska (13), Bałdyga (2), Hage (10), Szperlak (libero) oraz Kobus (2), Mazurek i Szczepańska-Pogoda (8)