Strona: 2

Developres Bella Dolina Rzeszów – Uni Opole
Piątek, 10 marca, godz. 17:00
transmisja: Polsat BOX Go

Po przerwie do rywalizacji w TAURON Lidze wracają rzeszowianki, które w miniony weekend nie grały, bo pauzowały w związku z wycofaniem się z rozgrywek Legionovii. Podopieczne Stephane’a Antigi miały więc chwilę czasu, aby nacieszyć się awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, co osiągnęły po odwróceniu losów rywalizacji z Volero Le Cannet. Ale w lidze też mają coś do udowodnienia, bo wcześniej przegrały z ŁKS-em Łódź, przez co mają do niego 3 punkty straty.

Przed nimi starcie z Uni Opole, które obecnie zamyka ligową stawkę. Nie powinny mieć więc problemów z pokonaniem drużyny Nicoli Vettoriego, która w tym sezonie ma problem z ustabilizowaniem formy. Zdarzają się jej dobre sety, ale nie potrafi utrzymać równej dyspozycji na przestrzeni całego pojedynku, przez co ponosi porażki. W miniony weekend u siebie przegrała 1:3 z #Volley’em, a jej mankamentem była falująca gra. – Dobrze byłoby, gdyby nasza gra tak nie falowała. Musimy utrzymywać pewien poziom, aby doprowadzać poszczególne sety do zwycięstwa. Musimy po prostu odnaleźć równiejszą grę – powiedziała libero Uni Adriana Adamek. W meczu z Developresem opolanki nie będą miały nic do stracenia, więc może gra na większym luzie pozwoli im postawić się faworytkom.