Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Światowe granie po raz kolejny na Wilanowie

Światowe granie po raz kolejny na Wilanowie

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

Sezon siatkówki plażowej w Polsce dobiega końca. Ostatnie jego akordy rozegrane zostaną na początku września w stolicy kraju. Po ubiegłorocznym sukcesie zmagań w World Tour, w tym roku na Wilanów ponownie zawitają międzynarodowe rozgrywki. W dniach 1-4 września na Plaży Wilanów rozegrany zostanie turniej VW Beach Pro Tour Futures Warszawa presented by Lexus Warszawa Radość. 

To będzie czwarty i ostatni turniej z cyklu Futures w Polsce. W warszawskich zmaganiach wezmą udział pary z ponad 20 krajów. Wśród nich oczywiście szerokie grono reprezentantów Polski.Rywalizacja rozpocznie się od turnieju eliminacyjnego w czwartek. Od piątku najwyżej rozstawione pary wraz z duetami, które uzyskały awans w kwalifikacjach, walczyć będą w turnieju głównym, który potrwa do niedzieli.

W tych zmaganiach turnieju głównego zapewniony już udział mają cztery polskie teamy: Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, Michał Korycki i Michał Kądzioła, Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa oraz Maciej Kałuża i Filip Brandt. W kwalifikacjach wystartują natomiast: Piotr Groszek i Martin Chiniewicz, a także Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. 

Każdy turniejowy dzień od czwartku do soboty będzie rozpoczynał się o godzinie 8:30, a zmagania na Plaży Wilanów trwać będą do samego wieczora. Niedziela będzie już krótsza, ale to ze względu na to, że w ten dzień rozegrane zostaną już tylko najważniejsze starcia. Od 8:30 rozegrane zostaną półfinały, natomiast na godzinę 12:00 zaplanowano mecz o brąz, a na 13:00 finał. Dwa ostatnie mecze turnieju będą transmitowane w TVP Sport.

Najmocniej oczy polskich kibiców będą zwrócone na dwie pary – Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego oraz Michała Kądziołę i Michała Koryckiego. Ci pierwsi niedawno sięgnęli po brązowe medale turnieju z cyklu Beach Pro Tour w Mysłowicach, natomiast blokujący tego drugiego duetu – Michał Kądzioła wygrał wspólnie z Marcinem Ociepskim Pro Tour na warszawskiej Moncie. Z Koryckim stworzą zupełnie nowy i bardzo nieprzewidywalny duet.

Warto przypomnieć, że Zdybek i Lewandowski to aktualni mistrzowie Polski, którzy tydzień przed zmaganiami na Wilanowie będą bronić tytułu w finałach mistrzostw Polski we Wrześni. – Pomimo świetnego początku zeszłego sezonu, to mistrzostwo Polski było zaskoczeniem nawet dla nas. Długo nie mogliśmy się pozbierać po takim sukcesie, ale teraz to tylko pomaga, działa na naszą korzyść. Jesteśmy o wiele pewniejsi siebie i mamy też okazję być w kadrze Polski. Bierzemy udział w turniejach wyższej rangi, międzynarodowych, więc jest to jeszcze lepsze doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – podkreślił Zdybek.

Podobnie, jak w tamtym roku turniej Pucharu Świata jest jednym z wydarzeń, jakie organizowane są na Plaży w Wilanowie w ramach Festiwalu Sportów Plażowych. W jego ramach rozgrywany są m.in. turniej beach soccera.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę