Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stephane Antiga: Po porażce była w drużynie reakcja

Stephane Antiga: Po porażce była w drużynie reakcja

– Dużo dają właśnie sparingi. To świetna okazja, żeby rywalizować i wiedzieć, na jakim poziomie aktualnie się znajdujemy. To również dla mnie, jako trenera, duża i potrzebna baza ważnych informacji – powiedział po dwóch meczach kontrolnych z BKS-em trener Developresu Stephane Antiga.

Za siatkarkami Developresu Bella Dolina Rzeszów dwa sparingi z BKS-em Bielsko-Biała. Pierwszy z nich ekipa z Podkarpacia przegrała 1:3, a szczególnie w dwóch pierwszych setach zaprezentowała się słabo. – Te dwa sety to był dramat. W ogóle nie podobała mi się nasza gra. W trzecim było już dobrze, wygraliśmy go do 20. Ale później zespół z Bielska-Białej znów był górą – powiedział trener wicemistrzyń Polski Stephane Antiga.

Drugi sparing zakończył się remisem. Mimo że rzeszowianki prowadziły 2:0, to dwie kolejne odsłony padły łupem bielszczanek. – W tym drugim spotkaniu zagraliśmy już zdecydowanie lepiej. Było dobrze, ale w trzecim secie dziewczyny straciły nieco energii. Być może było to spowodowane tym, że po piątkowym sparingu trenowaliśmy jeszcze godzinę. Myślę, że właśnie ten dodatkowy trening mocno dał się we znaki. Na pewno odczuwały w sobotę zmęczenie, jednak jestem zadowolony, że po porażce była w drużynie reakcja – dodał.

Mimo że rzeszowianki są w okrojonym składzie, to ich szkoleniowiec cieszy się, że mogą rozgrywać mecze kontrolne. – Dużo dają właśnie sparingi. To świetna okazja, żeby rywalizować i wiedzieć, na jakim poziomie aktualnie się znajdujemy. To również dla mnie, jako trenera, duża i potrzebna baza ważnych informacji – przyznał trener rzeszowskiej drużyny, przed którą sparingi w Łodzi, a następnie w Twardogórze. – W tych sparingach, ale też na treningach, musimy więcej popracować, żeby nasza gra wyglądała lepiej – dodał.

Niedawno do Developresu dołączyła już czeska skrzydłowa Gabriela Orvošová, ale wciąż brakuje innych zawodniczek, które nadal biorą udział w mistrzostwach Europy. – Te dziewczyny nie trenowały z nami. Poza tym, nie mają rytmu meczowego. Dlatego większa odpowiedzialność na początku sezonu będzie spoczywała na tej grupie zawodniczek, która gra i trenuje z nami aktualnie – zakończył Stephane Antiga.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl