Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siódmy Puchar Holandii dla Sliedrecht Sport

Siódmy Puchar Holandii dla Sliedrecht Sport

W poniedziałek w wypełnionej po brzegi hali Maaspoort w Den Bosch drużyna Sliedrecht Sport zdobyła siódmy krajowy puchar w historii. W remake’u finału Pucharu Holandii z 2022 roku siatkarki Sliedrecht  obroniły trofeum, wygrywając 3:1 (25:13, 21:25, 25:22, 25:17) nad Booleans/VV Utrecht.

Powiedzieliśmy sobie, że nie mamy nic do stracenia – powiedziała 20-latnia przyjmująca Jolijn De Haan. – Jeśli jest u nas odpowiednia atmosfera, jesteśmy nie do powstrzymania.

Jest to siódmy Puchar Holandii w historii klubu Sliedrecht Sport. Można powiedzieć, że to trofeum jest nagrodą pocieszenia dla siatkarek ze Sliedrechtu, które uległy w finale Superpucharu Holandii i straciły szansę na obronę tytułu mistrzowskiego.

Pierwsze dwa punkty w finale Pucharu zdobyły siatkarki Booleans/VV Utrecht, ale z dziewięciu kolejnych aż osiem „oczek” trafiło do Sliedrecht Sport. Świetnie zagrywała Jolijn De Haan. Trener Booleans/VV Utrecht zmienił kilka zawodniczek, ale nie zdołały one odwrócić losów Utrechtu. Dzięki dużej sile ataku De Haan i Irin Vos Sliedrecht Sport wygrał do 13.

Podrażnione zawodniczki Booleans/VV Utrecht świetnie rozpoczęły drugiego seta, szybko wyszły na prowadzenie 11:6. Wtedy w pogoń ruszyły zawodniczki Sliedrecht Sport. Doprowadziły niemal do remisu (19:20), ale w końcówce znów górą był zespół Booleans/VV Utrecht.

Dużo emocji przyniosła trzecia partia. Dobrze rozpoczęły ją siatkarki ze Sliedrechtu, jednak w końcowej fazie wynik się wyrównał i zespoły walczyły zaciekle o każdą piłkę. Po ataku Irin Vos Sliedrecht Sport triumfował 25:22. Zespół trenera Elroya Bezemera kontynuował dobrą grę w czwartym secie. Szybko zdobył kilkupunktowe prowadzenie i tym samym zamknął partię wygraną do 17.