Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze z Karlowych Warów obronili Superpuchar Czech

Siatkarze z Karlowych Warów obronili Superpuchar Czech

fot. cvf.cz

Po roku zwycięzca zeszłorocznej ekstraklasy i aktualny zwycięzca Pucharu Czech ponownie spotkali się w meczu o Superpuchar mężczyzn 2022. VK ČEZ Karlovarsko był przeciwnikiem VK Jihostroj České Budějovice w pierwszym meczu sezonu o stawkę.

Zespół z Karlowych Warów wyraźnie zdominował mecz i zasłużenie obronił zwycięstwo w Superpucharze Czech. – To z pewnością nie był łatwy mecz. Chcieliśmy na początku „wpłynąć” na siatkarzy Jihostroja i to nam się udało, w drugim secie udało się w środkowej części, ale w trzecim zasnęliśmy i wyciągnął nas z tego Marty Juhkami – ocenił Daniel Pffefer, kapitan VK ČEZ Karlovarsko.Nie spodziewałem się, że będą to trzy sety, ale teraz to chyba nie ma znaczenia. Byliśmy bardziej cierpliwi i popełnialiśmy mniej niewymuszonych błędów niż Jihostroj – dodał Jiří Novák, trener VK ČEZ. – Zawodnikiem, który zrobił różnicę, był chyba Estończyk Marty Juhkami, który pokazał, że jest doświadczonym, złożonym graczem.

Zbyt wiele naszych niewymuszonych błędów i słaba koordynacja, to prawdopodobnie zadecydowało o naszej porażce – powiedział po meczu Martin Licek, kapitan VK Jihostroj České Budějovice. – Znacznie ułatwiliśmy grę rywalom, musimy dużo poprawić i dopracować grę.

Atakowaliśmy znacznie gorzej niż rywale i to był decydujący czynnik – podkreślił René Dvořák, trener VK Jihostroj. – Musimy dopracować grę i unikać niewymuszonych błędów. To początek sezonu i zabrakło koordynacji z rozgrywającym. Gratuluję Karlowym Warom.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0
(25:17, 25:20, 25:21)

Składy zespołów:
VK ČEZ Karlovarsko: Ihnát, Weir, Keemink, Juhkami, Zajíček, Sasak, Pfeffer (libero) oraz Lamanec, Kasan i Wiese
VK Jihostroj Czeskie Budziejowice: van Schie, Stoilovič, Sedláček, Giraudo, Licek, Polák, Kovařík (libero) oraz Piskáček, Kriško i Michálek

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę