Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Samuele Tuia wraca do ligi tureckiej

Samuele Tuia wraca do ligi tureckiej

fot. Joanna Skólimowska

Znany z występów w AZS-ie Olsztyn i PGE Skrze Bełchatów Samuele Tuia zdecydował się na powrót do ligi tureckiej. Przyjmujący będzie reprezentował Türşad Spor Kulübü, beniaminka ekstraklasy, w którym będzie występować również Mateusz Mika.

Samuele Tuia zaczął swoją przygodę z siatkówką w Rennes Volley 35, a w latach 2008-2010 reprezentował AS Cannes. Kolejny sezon spędził w AZS-ie Olsztyn, z którego przeniósł się do rosyjskiego Kuzbassu Kemerowo. Po roku spędzonym w Rosji wrócił do polskiej ekstraklasy, przez jeden sezon bronił barw PGE Skry Bełchatów.W 2014 roku wyjechał do Turcji i w tym kraju zadomowił się na dłużej, reprezentując do 2018 roku Galatasaray Stambuł, Beşiktaş Stambuł i Büyükşehir Belediyesi Stambuł. Od 2018 roku grał dla niemieckiego Berlin Recycling Volleys, a w sezonie 2022/2023 wraca do Turcji jako zawodnik Türşad Spor Kulübü.

Samuele Tuia ma na swoim koncie m.in. złoto mistrzostw Polski, trzy złote medale niemieckiej ekstraklasy czy brąz ligi tureckiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę