Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Byliśmy blisko naszego najlepszego poziomu

Robbert Andringa: Byliśmy blisko naszego najlepszego poziomu

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu w 2022 roku, pokonali Jastrzębskiego Węgla 3:1. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Kuba Hawryluk. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur awansowała na 5. miejsce.

Pierwsze dwa sety były naszymi najlepszymi rozegranymi setami w tym sezonie. Wszystko wyglądało tak, jak powinno – serwis czy gra systemem blok-obrona. Mieliśmy również fenomenalny sideout. Nie graliśmy perfekcyjnie, bo wciąż są rzeczy do poprawy, ale byliśmy blisko naszego najlepszego poziomu – powiedział po meczu Robbert Andringa.

– W trzeciej partii nasi rywale zaczęli grać lepiej, a my popełnialiśmy proste błędy. Czwarty set był świetny, przy fantastycznym dopingu publiczności – było to super widowisko – dodał Andringa.

Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik pozytywnego przyjęcia (43%) oraz skuteczności w ataku (52%). Olsztynianie byli natomiast lepsi w bloku (11:7) oraz na zagrywce (7:5). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Karol Butryn (23 pkt.), a u gości Jan Hadrava (19 „oczek”).

– Był to dla nas bardzo ciężki mecz. Oprócz trzeciego seta, zagraliśmy jednak bardzo dobrze. W każdym aspekcie byliśmy lepsi od naszego rywala. Cieszę się ze statuetki MVP, ale najważniejsza jest wygrana. Każdy mógł jednak ją otrzymać, chociażby Karol Butryn czy Taylor Averill. Trenujemy bardzo ciężko i to przynosi efekty – mam nadzieję, że tak samo będzie po nowym roku – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe