Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U18: Druga wygrana Polaków, nie stracili jeszcze seta w turnieju

ME U18: Druga wygrana Polaków, nie stracili jeszcze seta w turnieju

Dobrze w mistrzostwach Europy U18 radzą sobie polscy siatkarze. W drugim dniu zmagań podopieczni Jacka Nawrockiego odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem bez straty seta pokonali młodych Austriaków.

W Bułgarii trwają mistrzostwa Europy siatkarzy U18. Na ich inaugurację biało-czerwoni rozgromili Ukraińców, a w drugim spotkaniu grupowym ich rywalami byli rówieśnicy z Austrii.

Nerwowa końcówka

W mecz świetnie weszli Polacy, którzy po asie serwisowym Tymoteusza Lenika odskoczyli od rywali na 6:2. Po akcji Simona Schloglhofera Austriacy odrobili część strat (8:6), ale po zbiciu Marcela Kicińskiego i bloku Bartosza Chrzanowskiego inicjatywa należała do biało-czerwonych (14:11). Rywale jednak nie odpuszczali i w dużej mierze za sprawą Alexandra Sponera w końcu odrobili straty (15:15). Nasi siatkarze dzięki blokowi wyszli jeszcze na prowadzenie 21:19, ale przy serwisie Luisa Gavana przeciwnicy doprowadzili do nerwowej końcówki (23:23). W niej jednak pomylili się w ataku, a Chrzanowski dał zwycięstwo biało-czerwonym (25:23).

W drugim secie poszli oni za ciosem, a przy zagrywce Maksymiliana Durskiego wypracowali sobie solidną zaliczkę (6:2). Austriacy zaczęli popełniać błędy, po naszej stronie siatki pojawił się szczelny blok, a skuteczna postawa w ataku Chrzanowskiego powodowała, że powiększał się dystans dzielący oba zespoły (13:6). Austriacy tym razem nie mieli siatkarskich argumentów, a zbicia Durskiego przybliżały Polaków do zwycięstwa w tej części spotkania (20:12). W końcówce z dobrej strony pokazali się jeszcze Marcel Kiciński oraz Jakub Szczurowski, a ten set padł łupem biało-czerwonych 25:14.

Pełna kontrola

W trzeciej odsłonie Polacy nie zwalniali tempa. Przy serwisie Patryka Dudka zyskali prowadzenie 3:0. W ataku przypomniał o sobie Chrzanowski, na placu boju udanie zameldował się też Szymon Pobrotyn, a Austriacy byli coraz bardziej bezradni (9:4). Nie radzili sobie z serwisem rywali, a biało-czerwoni dokładali szczelne bloki (16:8). Austriacy popełniali proste błędy, a pojedyncze udane zagrania Sponera czy Gavana na nic im się zdały. W końcówce nasi siatkarze dyktowali warunki gry. W ataku pokazali się jeszcze Dudek i Durski, a Polacy pewnie zamknęli mecz (25:13).

Polska – Austria 3:0
(25:23, 25:14, 25:13)

Polska: Durski (11), Chrzanowski (12), Drąg (1), Dudek (8), Kiciński (2), Lenik (4), Schadach (libero), Szczurowski (libero) oraz Pietruszewski (1), Trawka (1), Pobrotyn (4), Falkowski (1)
Austria: Sponer (9), Schmied (1), Erlinger (2), Schloglhofer (7), Mozina (5), Gavan (3), Weber (libero) oraz Murzl, Bauer, Konteh, Dintl (1), Ratz-Michal (4), Hohenauer (libero)