Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Austrii dla siatkarzy z Innsbrucku i siatkarek z Linzu

Puchar Austrii dla siatkarzy z Innsbrucku i siatkarek z Linzu

Za nami finałowe mecze w Pucharze Austrii. W rywalizacji mężczyzn zdetronizowany został Union Raiffeisen Waldviertel, który przegrał 0:3 z Hypo Tirol Innsbruck. W rywalizacji kobiet Oberbank SteelVolleys Linz/Steg w trzech setach pokonał TI-ROWA-Moser-Volley.

Siatkarze Hypo Tirol Innsbruck przed własną publicznością w finale Pucharu Austrii zmierzyli się z Union Raiffeisen Waldviertel. Kilka dni temu oba zespoły walczyły ze sobą w ramach ligi austriackiej. Wówczas ekipa z Innsbrucka wygrała 3:0, zapewniając sobie triumf w fazie zasadniczej. Kilka dni później potwierdziła swoją dominację nad Union Raiffeisen, ponownie wygrywając 3:0. Tym samym Puchar Austrii wrócił do Innsbrucka po dziewięciu latach przerwy, bowiem Hypo Tirol po raz ostatni triumfował w nim w 2014 roku. To już szóste takie trofeum w historii klubu. Dwie poprzednie jego edycje padały łupem zespołu z Waldviertel.

Podopieczni Stefana Chrtianskyego cały mecz mieli pod kontrolą, nie pozwalając w żadnej z partii rywalom przekroczyć bariery 20 punktów. Do sukcesu gospodarzy poprowadził Brazylijczyk, Luan Weber, który zgromadził na koncie 18 punktów. Na siatce królował Estończyk, Mihkel Varblane, który zapisał na koncie 4 bloki, natomiast najlepszym zawodnikiem spotkania finałowego wybrano Niklasa Kronthalera.

Po zmaganiach siatkarzy do rywalizacji o pucharowe trofeum przystąpiły siatkarki. W finałowym meczu również obyło się bez niespodzianki, ponieważ Oberbank SteelVolleys Linz/Steg w trzech setach rozprawił się z TI-ROWA-Moser-Volley. Najwięcej walki było w drugim z nich, którego faworytki wygrały dopiero po batalii na przewagi. Puchar Austrii zdobyły po raz siódmy w historii, a po raz czwarty od 2019 roku.

Pierwszoplanową postacią w Oberbanku Linz była Amerykanka, Harlee Kekauoha, która wywalczyła 20 oczek dla swojego zespołu i została wyróżniona tytułem MVP meczu finałowego. Na siatce królowała Czeszka, Silvie Pavlova, która zanotowała 6 skutecznych bloków na koncie, a w defensywie wyróżniła się Brooke Botkin, która 18 razy przyjmowała serwis rywalek, a czyniła to ze skutecznością ponad 60% perfekcyjnego przyjęcia. Po drugiej stronie siatki liderką była Maryna Fedczuk. Ukrainka zdobyła 17 oczek, ale nie wystarczyło to jej zespołowi do urwania choćby seta faworytkom.