Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podwójna rola Nootsary Tomkom

Podwójna rola Nootsary Tomkom

fot. FIVB

Jedna z siatkarskich ikon w Tajlandii od nowego sezonu otrzyma nowe zadania. Była rozgrywająca reprezentacji Tajlandii nadal będzie zawodniczką klubu Diamond Food-Fine Chef, ale zostanie także dołączona do jego sztabu szkoleniowego.

Diamond Food-Fine Chef podpisał nową umowę z Nootsarą Tomkom, najpopularniejszą siatkarką z Tajlandii w historii. Okazało się, że 37-letnia rozgrywająca będzie grała już trzeci sezon z rzędu w klubie z Saraburi, który ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że doświadczona zawodniczka pozostanie w jego kadrze. Jednak od nowego sezonu nie będzie już tylko zawodniczką.Ze względu na jej jakość i doświadczenie działacze drużyny będącej dwukrotnym mistrzem Tajlandii zdecydowali się przyznać Nootsarze Tomkom dodatkową rolę. W przyszłym sezonie pięciokrotna najlepsza rozgrywająca Mistrzostw Azji dołączy do sztabu głównego trenera Kittikuna Sriutthawonga, a jej głównym obowiązkiem będzie wspieranie i dzielenie się swoim doświadczeniem z młodymi zawodniczkami. Już wcześniej wpływ Nootsary na drużynę był tak ogromny, że wystarczyła jej tylko połowa poprzedniego sezonu (pierwszą połowę spędziła w amerykańskiej Athletes Unlimited Pro League), aby poprawić grę Diamond Food, czego efektem była obrona tytułu mistrza Tajlandii.

Tomkom ma za sobą bogatą karierę klubową. Sporo czasu spędziła w rodzimej lidze, ale grała także w Europie. Jej ulubionym kierunkiem był Azerbejdżan, bo reprezentowała w tym kraju aż trzy kluby z Baku – Azerrail, Rabitę i Igtisadchi. Z kolei najbardziej znanym klubem, w którym występowała, było tureckie Fenerbahce Stambuł. Wzięła także udział w rozgrywkach w Stanach Zjednoczonych – Athletes Unlimited Pro League. Na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo w Challenge Cup, brązowy medal Ligi Mistrzyń, mistrzostwo kraju w Turcji, Tajlandii, Szwajcarii i Azerbejdżanie. Przez wiele lat była filarem reprezentacji Tajlandii, która była zagrożeniem dla najlepszych zespołów świata. Choć do tej pory nie stanęła na podium wielkiej światowej imprezy, to odnosiła sukcesy na kontynencie. Największym z nich było dwukrotne wygranie mistrzostw Azji, choć na koncie ma także srebrne i brązowe medale tego turnieju.

 

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę