Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wystartował sezon w II lidze mężczyzn

Wystartował sezon w II lidze mężczyzn

Do rywalizacji na drugoligowych parkietach powrócili siatkarze. Sporo zespołów wygrywało po trzech setach, ale w kilku spotkaniach doszło do podziału łupów. Zwycięstwa odniosły między innymi Anioły Toruń, Stilon Gorzów Wielkopolski, Sparta Grodzisk Mazowiecki, KS Rudziniec, Karpaty Krosno i WKS Wieluń.

Grupa I

Na inaugurację trudną przeprawę miały Anioły Toruń, które trochę męczyły się na wyjeździe z Lotnikiem Łęczyca. Przegrały nawet trzeciego seta, ale do tie-breaka nie dopuściły. Sporo emocji było w Międzyrzeczu, gdzie w lubuskich derbach Orzeł uległ 1:3 Stilonowi Gorzów Wielkopolski. Gospodarze tylko w drugim secie znaleźli sposób na pokonanie rywali. Do podziału łupów doszło za to w Poznaniu, gdzie Krischom Września prowadził już 2:1 z miejscowym Energetykiem, ale zwycięstwo przypieczętował dopiero po tie-breaku. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał Stoczniowiec Politechnika Gdańska, który dobrze zaczął mecz z Volley’em Team Żychlin, ale kolejne odsłony padły łupem gości, którzy zainkasowali komplet oczek do ligowej tabeli. Słabo spisał się też Konspol Słupca, który nie sprostał Volley’owi MOSiR Sieradz. Gospodarze tylko w trzeciej odsłonie zdołali przekroczyć barierę 20 oczek. Starcie Wilków Wilczyn z rezerwami Trefla Gdańsk zaplanowano na najbliższą środę.

Od wygranej sezon zaczęła Sparta Grodzisk Mazowiecki, która w stolicy pokonała MOS Wola 3:0. Najbardziej zacięta gra była w drugiej partii, którą gospodarze przegrali 24:26. Lepiej poszło innej warszawskiej drużynie, Metru, które we własnej hali odprawiło z kwitkiem Volly Ostrołęka,  a moment słabszej gry gospodarzom przytrafił się tylko w drugim secie. Niemiłą niespodziankę swoim kibicom sprawił Camper Wyszków, który u siebie nie sprostał Polcanexowi Kobyłka, ulegając mu w trzech setach. Najwięcej walki było w pierwszym z nich, którego gospodarze przegrali dopiero po batalii na przewagi. Atut własnej hali wykorzystała Trójka Międzyrzecz Podlaski, która 3:0 wygrała z rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Goście powalczyli w pierwszym i trzecim secie, ale nie udało im się przedłużyć spotkania. Z kolei KKS Kozienice wywiózł komplet oczek ze Spały, gdzie ograł rezerwy SMS-u PZPS. Gospodarzom zabrakło doświadczenia w końcówkach, aby mogli doprowadzić chociażby do czwartego seta. W późniejszym terminie KS Błonie zagra z Necko Augustów.

Czarni Rząśnia wygrali u siebie z Volley’em Jelcz-Laskowice w czterech setach. Goście dobrze zaczęli, ale od drugiej partii do głosu doszli gospodarze nie oddali inicjatywy już do końca meczu. Po komplet oczek sięgnął też WKS Wieluń, który odprawił z kwitkiem Volley Radomsko. Moment dekoncentracji przytrafił się gospodarzom w drugiej odsłonie, ale w pozostałych dominowali na boisku. Inne mecze zakończyły się podziałem łupów. Blisko niespodzianki było w Bielawie, gdzie Bielawianka prowadziła już 2:1 z faworyzowanym KS-em Rudziniec, ale ostatecznie przegrała 2:3. Jeszcze więcej emocji było w Wałbrzychu, gdzie aż 3 partie kończyły się batalią na przewagi. Miejscowy Chełmiec przegrywał już 1:2, ale odwrócił losy meczu i wygrał w piątym secie. Z kolei Sobieski Żagań wygrywał już u siebie 2:0 z Ikarem Legnica, ale zwycięstwo przypieczętował dopiero po tie-breaku. Spotkanie AZS-u Częstochowa z Iwanickimi Gubin zostało przełożone na listopad.

W czwartej grupie najbardziej jednostronny mecz odbył się w Krakowie, gdzie Hutnik pokonał Błękitnych Ropczyce, pozwalając im w całym meczu zdobyć 55 punktów. Po planowe zwycięstwo sięgnął też MKS Andrychów, który u siebie odprawił z kwitkiem rywali z Bobrownik. Najwięcej walki było w trzeciej partii, którą goście przegrali po batalii na przewagi. Zwycięstwo przed własną publicznością odniósł także Kęczanin Kęty, który pokonał 3:1 Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Słabszy moment przytrafił mu się w drugim secie, ale do podziału łupów nie dopuścił. Z kolei MOSiR Jasło uległ u siebie Karpatom Krosno. Zdołał urwać im tylko drugiego seta, a na więcej goście mu nie pozwolili. Volley Rybnik dobrze zaczął mecz w Sędziszowie Małopolskim, ale musiał zadowolić się tylko jednym wygranym setem. Ostatecznie komplet punktów zgarnęła Avia. Mecz TKS-u Tychy ze Spartą Kraków przełożony został na drugą połowę października.