Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Lejawa i Czachorowski z ogromną szansą na medale

Plażowe ME U-18: Lejawa i Czachorowski z ogromną szansą na medale

fot. cev.eu

Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski awansowali do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy do lat 18.  Portugalczycy Tomas Teixeira i Tomas Sousa byli w sobotni poranek jedynie tłem dla biało-czerwonych. Po południu Polacy zagrali o ćwierćfinał z estońską parą Tristan Täht/ Mati Juus. W tym starciu również byli dwójką wiodącą prym na boisku. Jeszcze w sobotę rozegrano starcia ćwierćfinałowe. Swoje polska dwójka ponownie wygrała bardzo pewnie i w niedzielę powalczy o medale mistrzostw Europy.Biało czerwoni od początku narzucili swój styl gry przeciwnikom. Tomas Teixeira i Tomas Sousa nie byli w stanie znaleźć recepty na znacznie lepiej dysponowanych Lejawę i Czachorowskiego.  Polacy dominowali w każdym elemencie i szybko objęli prowadzenie 1:0. Druga partia miała podobny przebieg, Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski również szybko odskoczyli rywalom i sukcesywnie powiększali przewagę. Portugalczycy byli słabsi w każdym elemencie. Mecz trwał zaledwie 29 minut. Po południu Polacy zagrają o ćwierćfinał z rywalami z Estonii, parą Tristan Täht/ Mati Juus. 

Lejawa/Czachorowski POL [10] – Tomas/Tomas S. POR [29] 2:0
(21:12, 21:11)

Jak się okazało, kolejne starcie było dla polskiej dwójki jeszcze większym „spacerkiem”. Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski w rundzie pucharowej nie mają jak na razie równych sobie. W starciu z Estończykami Täht/Juus reprezentanci Polski brylowali na boisku w każdym elemencie. Co prawda zdarzały się im również błędy, jednak nie miało to żadnego wpływu na spotkanie. Rywale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych biało-czerwonych, którzy od początku do końca każdej z partii grali ze sporą przewagą, podwyższając ją w trakcie setów. Po raz kolejny ich spotkanie nie trwało nawet 30 minut.

Täht/Juus EST [12] – Lejawa/Czachorowski POL [10] 0:2
(7:21, 12:21)

Jeszcze w sobotę polska dwójka walczyła o strefę medalową mistrzostw Europy U-18. W swoim ćwierćfinale Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski znowu nie pozwolili rywalom na wiele. Po drugiej stronie siatki tym razem stanęła para z Niemiec Nissen/Hansen i ona również w każdym z setów szybko oddawała pole reprezentantom Polski. Ci wykorzystywali większość szans na punkty, mogli liczyć też na pomyłki przeciwników. Sami jednak przez cały mecz utrzymywali poziom nie do osiągnięcia przez Niemców.

Tym samym w niedzielę duet Lejawa/Czachorowski stanie przed szansą na zdobycie medalu mistrzostw Europy do lat 18. Ich półfinał zaplanowano na godzinę 11:40.

Nissen/Hansen GER [22] – Lejawa/Czachorowski POL [10] 0:2
(15:21, 11:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę