Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Ćwierćfinał nie dla Polek

Plażowe ME U-18 K: Ćwierćfinał nie dla Polek

Julia Radelczuk i Julia Czuryło przegrały z holenderskim duetem Konink/Sonneville w 1/8 plażowych mistrzostw Europy siatkarek do lat 18. W obu setach nie brakowało walki, jednak za każdym razem w decydującym momencie skuteczniejsze były siatkarki z Holandii.

Chociaż pierwsze akcje spotkania należały do Holenderek, Polki szybko wyrównały. Z czasem wynik zaczął oscylować wokół remisu, na skuteczne ataki Mili Konink odpowiadała Julia Radelczuk. Dopiero w dalszej fazie seta przy zagrywkach Radelczuk Polki odskoczyły na 15:12.

Noa Sonneville celnymi zagraniami ponownie doprowadziła do remisu (15:15). Do końca seta trwała niezwykle zacięta walka. Polki doprowadziły do rywalizacji na przewagi, ale seta szybko rozstrzygnęła Konink.

Polki z nową energią weszły w drugą odsłonę (5:3). Celna zagrywka Julii Czuryło pozwoliła powiększyć przewagę (10:5). W dalszej fazie seta do głosu doszły jednak Holenderki, za sprawą serii przy zagrywkach Sonneville złapały kontakt punktowy (11:10). Biało-czerwone nie miały zamiaru odpuszczać, jednak ostatecznie rywalki wyrównały wynik (14:14). Dopiero w końcówce siatkarki z Holandii zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydujące akcje potoczyły się po myśli Holenderek, które cieszyły się ze zwycięstwa po zagraniu Sonneville.

Radelczuk/Czuryło POL – Konink/Sonneville NED 0:2
(20:22, 18:21)