Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18 K: Ćwierćfinał nie dla Polek

Plażowe ME U-18 K: Ćwierćfinał nie dla Polek

fot. CEV

Julia Radelczuk i Julia Czuryło przegrały z holenderskim duetem Konink/Sonneville w 1/8 plażowych mistrzostw Europy siatkarek do lat 18. W obu setach nie brakowało walki, jednak za każdym razem w decydującym momencie skuteczniejsze były siatkarki z Holandii.

Chociaż pierwsze akcje spotkania należały do Holenderek, Polki szybko wyrównały. Z czasem wynik zaczął oscylować wokół remisu, na skuteczne ataki Mili Konink odpowiadała Julia Radelczuk. Dopiero w dalszej fazie seta przy zagrywkach Radelczuk Polki odskoczyły na 15:12.Noa Sonneville celnymi zagraniami ponownie doprowadziła do remisu (15:15). Do końca seta trwała niezwykle zacięta walka. Polki doprowadziły do rywalizacji na przewagi, ale seta szybko rozstrzygnęła Konink.

Polki z nową energią weszły w drugą odsłonę (5:3). Celna zagrywka Julii Czuryło pozwoliła powiększyć przewagę (10:5). W dalszej fazie seta do głosu doszły jednak Holenderki, za sprawą serii przy zagrywkach Sonneville złapały kontakt punktowy (11:10). Biało-czerwone nie miały zamiaru odpuszczać, jednak ostatecznie rywalki wyrównały wynik (14:14). Dopiero w końcówce siatkarki z Holandii zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydujące akcje potoczyły się po myśli Holenderek, które cieszyły się ze zwycięstwa po zagraniu Sonneville.

Radelczuk/Czuryło POL – Konink/Sonneville NED 0:2
(20:22, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę