Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Podział punktów w ligowym klasyku, porażka lidera i kolejne zwolnienie trenera

PL: Podział punktów w ligowym klasyku, porażka lidera i kolejne zwolnienie trenera

Strona: 2

W niedzielę Aluron CMC Warta Zawiercie podejmowała Projekt Warszawa. Co prawda spotkanie skończyło się w trzech setach, ale goście walczyli. W końcówkach brakowało im momentami skuteczności. Nie brakowało za to przedłużonych akcji, które w większości padały łupem gospodarzy. – To nie pierwszy mecz, w którym zasługiwaliśmy na jakiegoś seta, na jakiś punkt czy wygraną. Od początku sezonu zaczynamy dobrze spotkanie, gramy dobrą siatkówkę, ale w tych kluczowych momentach tracimy tę przewagę czy punkty, kiedy przeciwnik odskakuje – komentował libero stołecznych, Damian Wojtaszek. Porażka w Zawierciu okazała się kroplą, która przelała czarę goryczy i dzień po meczu ze stanowiskiem trenera Projektu pożegnał się Roberto Santilli. W szeregach zawiercian znów wyróżniał się Uros Kovacević, Serb jako jedyny zawodnik w swojej drużynie miał dwucyfrową zdobycz punktową. Na swoim koncie zapisał 19 oczek, do 15 w ataku dołożył 2 bloki i 2 asy serwisowe. Ekipa z Zawiercia cały czas jest na 3. miejscu w tabeli, natomiast warszawianie okupują 10. lokatę.

Niespodzianki nie było w Bielsku-Białej, gdzie beniaminek nie sprostał Asseco Resovii Rzeszów. Goście z pewnością nie zagrali na 100% swoich możliwości, a pomimo tego nie stracili ani jednego seta. Trener Giampaolo Medei nie bał się posłać w bój zawodników, którzy wcześniej nie mieli okazji dłużej pojawiać się na parkiecie. Resovia skończyła 54% swoich akcji, solidnie zagrała w przyjęciu i to w zupełności wystarczyło, aby dopisała do swojego konta komplet punktów i utrzymała fotel wicelidera ligowej klasyfikacji. Tę nieprzerwanie zamyka właśnie BBTS.

Pięć setów było za to potrzebne do rozstrzygnięcia pojedynku w Iławie. Tam AZS Olsztyn podejmował Ślepsk Malow Suwałki. Do drużyny z Warmii i Mazur wrócił Karol Butryn i to olsztynianie prowadzili już 2:1. Ślepsk wygrał jednak dwie kolejne, bardzo zacięte odsłony. Tie-break zakończył się dopiero po długiej walce na przewagi. Obie ekipy zagrały na wysokiej skuteczności ataku, a świetnie spisał się Bartosz Filipiak. Atakujący zdobył 23 oczka, notując 70% skuteczności i 60% efektywności swojej ofensywy. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika powędrowało w ręce rozgrywającego, Matiasa Sancheza. Ślepsk jest wysoko, bo na 6. miejscu w ligowej klasyfikacji, a olsztynianie to 11. drużyna tabeli.

Spotkanie GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom zostało rozegrane awansem jeszcze w październiku. Radomianie triumfowali wtedy 3:0 i było to jedno z dwóch zwycięstwa tej drużyny.