Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Trener KSG Warszawa: Doczekamy się w stolicy wielkiej żeńskiej siatkówki

Trener KSG Warszawa: Doczekamy się w stolicy wielkiej żeńskiej siatkówki

fot. KSG Warszawa - Facebook

Na siatkarskiej mapie Warszawy coraz jaśniej świeci drugoligowy zespół KSG Warszawa. Żeńska drużyna, którą prowadzi Piotr Olenderek, występuje w grupie II i po 13 kolejkach ma na koncie jedynie zwycięstwa. Warszawianki oddały swoim rywalkom zaledwie 6 setów. Trener Olenderek w rozmowie z Wprost nie ukrywa, że klub ma duże ambicje. Na pierwszy rzut ma iść awans do I ligi, natomiast w perspektywie jest powrót stołecznej siatkówki do ekstraklasy.

Ambitny plan

Nie zamierzam niczego ukrywać, naszym celem jest awans do I ligi, a w niedalekiej przyszłości wejście do Tauron Ligi. Jeśli tylko będziemy mieć do dyspozycji halę spełniającą wymogi ekstraklasy, to z pewnością doczekamy się w stolicy wielkiej żeńskiej siatkówki – podkreśla w rozmowie z Wprost Piotr Olenderek, który prowadzi KSG Warszawa w rozgrywkach II ligi kobiet.

Szkoleniowiec dodaje, że ambitny plan ma swoje pokrycie w profesjonalnej organizacji klubu oraz stabilnym sponsorze. Nie bez znaczenia jest baza szkoleniowa, którą stanowi klub Atena Warszawa.

Póki co siatkarki KSG Warszawa przekonały się, że do poziomu ekstraklasowego jeszcze daleka droga, ale bardzo ważna była dla nich możliwość sprawdzenia się z czołowym klubem TAURON Ligi. Taką okazję miały bowiem w TAURON Pucharze Polski, w którym zmierzyły się z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. – Ten mecz pokazał, że Warszawa potrzebuje Tauron Ligi. Ostatnim reprezentantem miasta na tym poziomie była Wisła Warszawa. Dodatkowo nie ma już w elicie Legionovii, co sprawiło, że powstała pustka. Uważam, że stolica zasługuje na solidny zespół i my chcemy nim być – ocenia Piotr Olenderek.

Mimo iż stołeczny zespół przegrał 0:3, to jego zawodniczki miały możliwość zebrania bezcennego doświadczenia. Szkoleniowiec nie ukrywał, że jego podopieczne zjadła trema i ranga spotkania. – Z takimi zespołami gra się inaczej niż zwykle. Z drugiej strony, my już szykujemy się pod granie wyżej. W meczu wyszły nasze przyzwyczajenia i nauka dla zespołu. Mamy bardzo młody skład – średnia zespołu to 19,6 lat – zaznacza trener.

Dla KSG Warszawa najważniejsze są rozgrywki II ligi, w których pozostaje niepokonany. – Budując obecny skład już myśleliśmy o walce o awans. W związku z tym seria zwycięstw w lidze nie jest przypadkiem – mówi Piotr Olenderek, który jest przekonany, że jego drużyna w kolejnym sezonie zadebiutuje w I lidze.

źródło: opr. własne, sport.wprost.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved