Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Graban: Chcieliśmy wygrać za trzy punkty

Piotr Graban: Chcieliśmy wygrać za trzy punkty

Może powiedzieć, że Piotr Graban, obejmując stery pierwszego trenera, odczarował zespół Projektu Warszawa. Pod jego wodzą stołeczny zespół odniósł 12. zwycięstwo na 13. meczów.

To jest zasługa sztabu szkoleniowego i wszystkich zawodników. Ja jestem tylko tym gościem, który składa te puzzle „do kupy” odpowiednim treningiem, podejściem, organizacją. Ale tak naprawdę to jest wielka zasługa tych ludzi i trzeba im podziękować, że robią świetną robotę – podkreślał pracę całego zespołu szkoleniowiec.

Chociaż Projekt wygrał 3:1, to trener Graban przyznał, że było to trudne spotkanie. – Wiedzieliśmy, że oni mają jeden z lepszych, jak nie najlepszy, serwis w lidze i to pokazywali. Nawet jak tracili jeden, dwa, trzy punkty, to wychodzi na serwis i podejmowali pełne ryzyko. Strzelali, trafiali asa, bardzo nam utrudnili grę. Dwa pierwsze sety udało nam się w miarę sprawnie rozstrzygnąć na swoją korzyść. W trzecim widać było, że nie mają nic do stracenia, zmienili rozgrywającego, podjęli jeszcze większe ryzyko na zagrywce. Wyszło im, a nam troszkę skrzydła się podcięły. Trzeba powiedzieć, że jeszcze nie widziałem, aby tyle procent w taku mieli. Widzieliśmy, że nie dadzą rady utrzymać takiego poziomu. Delikatnie zmieniliśmy rotację, wyszliśmy z nową energią. Chcieliśmy wygrać to za trzy punkty. Od początku czwartego seta narzuciliśmy swój styl gry i wygraliśmy – analizował szkoleniowiec.

W fazie zasadniczej Projekt ma szansę dopisać w sumie na swoje konto jeszcze 15 punktów i na pewno o nie powalczy. – Jeśli da radę zdobyć te 15 punktów, to będziemy chcieli to zrobić. Zobaczymy, co liga przyniesie, bo to różne rzeczy mogą się stać – zakończył Piotr Graban.

źródło: opr. własne, Projekt Warszawa