Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Perugia chce zorganizować Klubowe Mistrzostwa Świata

Perugia chce zorganizować Klubowe Mistrzostwa Świata

fot. sirsafetyperugia.it

Sir Safety Conad Perugia jest gotowa do zorganizowania Klubowych Mistrzostw Świata. Prezes Gino Sirci poinformował, że klub złożył oficjalny wniosek o organizację tego wydarzenia. Co więcej, nieoficjalnie wydaje się, że „Block Devils” i Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zawarły już porozumienie po wycofaniu się Cucine Lube Civitanova z kandydatury na organizację imprezy, która powinna odbyć się w grudniu.

W turnieju powinno wziąć udział sześć drużyn: gospodarze Sir Safety Conad Perugia, zdobywcy tytułu Sada Cruzeiro (Brazylia), Minas (Brazylia, wypełniając limit dwóch klubów z Ameryki Południowej), Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska, zwycięzcy Ligi Mistrzów), Itas Trentino (Włochy, finaliści Ligi Mistrzów) oraz zwycięska drużyna mistrzostw Azji.Nie wiadomo jednak w jakim składzie ostatecznie odbyłyby się zawody. W ostatniej edycji z udziału zrezygnowała ZAKSA, która swoją absencję tłumaczyła napiętym kalendarzem i trudnościami logistycznymi. Tym razem powinno być łatwiej o pełny, najmocniejszy skład mistrzostw, bowiem potencjalnie odbędą się w Europie, a to właśnie na naszym kontynencie intensywność rozgrywek jest największa i generuje kłopot z udziałem europejskich drużyn w turnieju, który odbywa się w innej części świata.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę