Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Osiem polskich zespołów w Lidze Mistrzów?

Osiem polskich zespołów w Lidze Mistrzów?

fot. Michał Szymański

Wczoraj w tym miejscu pisaliśmy o szansie na występ w Lidze Mistrzów dwóch kolejnych polskich zespołów – ŁKS-u Commercecon w rozgrywkach kobiet i Jastrzębskiego Węgla w męskiej edycji. Okazuje się, że to być może nie koniec. Rekomendację polskiej federacji do tych rozgrywek otrzymała również Legionovia Legionowo, choć w przypadku tego klubu sprawa nie jest jednoznaczna. 

Legionovia zajęła czwarte miejsce w lidze i spełnia warunek, który wyznaczyła europejska federacja dodatkowym drużynom. Niestety warunki są dwa, a ten drugi to udział w dwóch edycjach Ligi Mistrzyń w ostatnich trzech sezonach i tego punktu zespół z Legionowa już nie wypełnia.Oba warunki uczestnictwa dla kolejnych drużyn w Lidze Mistrzów spełnia za to kolejny zespół z tabeli – Budowlani Łódź. Nie wiadomo jednak jak podejdzie do tego zagadnienia federacja. Może zaprosić drugi łódzki klub do rozgrywek, a Legionovii przyznać miejsce w Pucharze Challenge (z ewentualną możliwością zgłoszenia do Pucharu CEV w przypadku wolnych miejsc), może uznać że Legionovia po prostu nie spełnia warunków i zostawić sytuację w obecnym stanie lub też zweryfikować pozytywnie klub z Legionova, zakładając że miejsce w tabeli jest ważniejsze niż drugi warunek.

– Owszem, otrzymaliśmy zaproszenie, ale dziś dotarł do nas nowy komunikat informujący, że nie spełniamy jednego z wymogów. Trzeba bowiem nie tylko zająć czołowe miejsce w krajowej lidze, ale też mieć na koncie występy w europejskich pucharach w dwóch ostatnich latach, a tego warunku nie spełniamy – powiedział prezes klubu z Legionowa Konrad Ciejka.

Prezes Legionovii chciałby, żeby jego klub wziął udział w europejskich pucharach, ale przyznaje że na przeszkodzie mogą stanąć finanse. Udział w Lidze Mistrzyń Ciejka oszacował na pół miliona złotych, a w pozostałych pucharach na kwotę około połowę niższą. Nie wyklucza jednak, że w przypadku pozytywnych rozmów z miastem i sponsorem tytualrnym, będzie zabiegał o uczestnictwo w tych rozgrywkach.

Jak na razie pewne udziału w Lidze Mistrzów są ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Verva Warszawa ORLEN Paliwa, PGE Skra Bełchatów wśród mężczyzn oraz Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów u pań. Dodatkowo po ostatnich decyzjach CEV większego problemu z udziałem w tych rozgrywkach nie będą miały Jastrzębski Węgiel i ŁKS Commercecon Łódź.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved