Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nowy trener IBB Polonii Londyn

Nowy trener IBB Polonii Londyn

fot. polonia.vc

Nowym szkoleniowcem aktualnego mistrza Anglii został Grzegorz Niski. Były siatkarz oraz trener młodzieży z wieloletnim doświadczeniem powrócił do londyńskiej ekipy po kilku latach przerwy. W roli trenera pierwszej drużyny zastąpił Greka Vangelisa Koutouleasa.

W listopadzie 2021 roku, kiedy po dwóch i pół roku współpracę z klubem zakończył Grek – Vangelis Koutouleas, w IBB Polonii Londyn pojawił się wakat na stanowisko trenera. Jego miejsce zajął Grzegorz Niski, który poprowadzi aktualnego mistrza Anglii do końca sezonu 2021/22. Równocześnie pozostanie on szkoleniowcem młodzieży w Akademii Pro Volley.Grzegorz Niski jest byłym siatkarzem i trenerem siatkówki. Do 2014 roku był jednym z wiodących zawodników IBB Polonia, następnie przez kilka sezonów prowadził treningi dla dzieci organizowane pod patronatem klubu. Przez ostatnie kilka lat ograniczył swoje zaangażowanie w czynne prowadzenie zajęć, ale z siatkarskim światem cały czas był na bieżąco. Do IBB Polonii powrócił we wrześniu 2021 roku, by prowadzić zajęcia w akademii pod nieobecność trenerów, którzy w tym czasie przebywali na zgrupowaniu w Bełchatowie. W swojej roli odnalazł się bardzo dobrze, a młodzież szybko nawiązała z nim świetny kontakt. W pracy z uczniami wykorzystuje umiejętności nabyte nie tylko w czasie kariery zawodniczej, ale również podczas pracy jako nauczyciel WF-u. Rola szkoleniowca pierwszej drużyny jest dla niego nowym wyzwaniem, a do zadań, które czekają go w tym roku podchodzi z optymizmem. Ma pomysł i dużą motywację, aby wydobyć z drużyny wszystko co najlepsze. Biorąc pod uwagę fakt, że jednym z głównych celów IBB Polonii Londyn w sezonie 2021/22 jest budowanie składu pierwszej drużyny w oparciu o młodzież z akademii Pro Volley, Grzegorz Niski zdaje się być najbardziej odpowiednią osobą do objęcie stanowiska.

Nowy trener IBB Polonii Londyn od początku sezonu 2021/22 angażował się w funkcjonowanie drużyny i u boku Vangelisa Koutouleasa zajmował miejsce na ławce trenerskiej podczas rozgrywek w lidze angielskiej. Zna realia siatkówki na Wyspach Brytyjskich, dlatego z łatwością przychodzi mu adaptacja do specyfiki pracy. Polak do nadchodzącego sezonu podchodzi z entuzjazmem i jest gotowy na kolejne wyzwania, które czekają i jego, i drużynę w nowym roku. Wydarzeń siatkarskich zapowiada się sporo. Już od stycznia ruszają rozgrywki młodzieżowe – Junior Grand Prix, po przerwie powraca także Super Liga, Puchary Anglii oraz liga londyńska.

– Swoją przygodę z IBB Polonią Londyn zaczynałem lata temu i od tego czasu cały czas byłem blisko z klubem. Nawet wtedy, gdy już przestałem trenować, a było to około osiem lat temu, starałem się pomagać mojemu ukochanemu zespołowi. Bardzo się cieszę, ze znowu jestem częścią IBB Polonia i czynnie uczestniczę w jej rozwoju. Wszystko wydarzyło się tak szybko. Cztery miesiące temu zacząłem pracować w Akademii Pro Volley w zastępstwie, a teraz zostałem pierwszym trenerem seniorskiego teamu. Nowa rola na pewno spowoduje, że to będzie bardzo trudny rok, ale ja lubię takie wyzwania. Właściciel IBB Polonii i zarząd zadecydowali o zmianie systemu prowadzenia pierwszej drużyny. Teraz skupiamy się na budowie zespołu z naszych wychowanków. Moim celem jest dokończyć sezon w oparciu o juniorów, których trenuję w Akademii. Mamy uzdolnioną młodzież, dlatego chciałbym też żeby chłopcy nie tylko grali w seniorskich rozgrywkach, ale także mierzyli się ze swoimi rówieśnikami i finalnie zdobyli mistrzostwo Anglii juniorów U-18 – powiedział Grzegorz Niski, nowy trener IBB Polonii Londyn.

Cieszę się, że Grzegorz wrócił do naszej drużyny – skomentował Bartosz Łuszcz, prezes IBB Polonii. – We wrześniu, kiedy został trenerem w Akademii Pro Volley, a teraz obejmuje kolejną rolę. W tym sezonie, na ligowych parkietach stawiamy przede wszystkim na młodzież, dlatego uważam, że jest on odpowiednią osobą, by prowadzić dalej zespół pierwszej drużyny i przygotować młodych adeptów siatkówki do seniorskich siatkarskich realiów. Na jego korzyść przemawia także to, że bardzo dobrze zna wszystkich zawodników, z którymi będzie pracował w nadchodzących miesiącach. Grzegorz to człowiek, na którym można polegać, świetny organizator i człowiek pełen pasji. Oddał wiele lat swojego życia IBB Polonii grając jako rozgrywający. Teraz z radością witamy go na ławce. Trzymamy kciuki za jego nową rolę i życzymy powodzenia – dodał.

źródło: polonia.vc

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę