Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemiecka Bundesliga nie dokończy rundy zasadniczej

Niemiecka Bundesliga nie dokończy rundy zasadniczej

fot. FIVB

Koronawirus mocno pokrzyżował szyki w niemieckiej Bundeslidze siatkarzy. Do tego stopnia, że zapadła decyzja o przedwczesnym zakończeniu rundy zasadniczej i odwołaniu pozostałych do rozegrania spotkań. Siatkarze po przerwie wznowią rywalizację od II rundy rozgrywek, w której zespoły będą rywalizowały w dwóch grupach – 1-4 oraz 5-9. Rozgrywki mają zostać wznowione 22 stycznia.

Powodem takiej decyzji jest brak terminów i realnej możliwości rozegrania wszystkich zaległych i kolejnych spotkań rundy zasadniczej. Do rozegrania pozostało jeszcze 9 z 72 meczów i wszystkie one decyzją organizatorów ligi zostały odwołane.Uznano, że mecz, które pozostały do rozegrania, nie miałyby istotnego wpływu na kształt tabeli przed drugą fazą rozgrywek. Natychmiastowe zakończone rozgrywek oznacza również, że o kolejności w tabeli nie będzie decydowała liczba punktów, a jej iloraz przez liczbę rozegranych spotkań. W rezultacie tabela nie zmieni się, jedynie SWD powervolleys Düren i United Volleys Frankfurt zamienią się miejscami, dzięki czemu zespół z Frankfurtu przystąpi do dalszych gier z drugiego miejsca w tabeli.

W grupie A (miejsca 1-4) od 22 stycznia rywalizować będą BR Volleys, United Volleys Frankfurt, SWD powervolleys Düren i VfB Friedrichshafen. W grupie B (miejsca 5-8) spotkają się SVG Lüneburg, Energiequelle Netzhoppers KW-Bestensee, WWK Volleys Herrsching i Helios Grizzlys Giesen. Rozgrywki zakończy już ostatni w tabeli zespół TSV Haching Monachium.

Zespoły w każdej grupie grać będą ze sobą systemem każdy z każdym, a przed rozpoczęciem II rundy otrzymają 9, 6, 3 lub 0 punktów, w zależności od zajętego miejsca w rundzie zasadniczej. Terminarz gier zostanie niedługo opublikowany. – Jesteśmy przekonani, że dzięki podjętym wspólnie decyzjom uda się przeprowadzić II rundę rozgrywek i potem play-off od 12 marca do 8 maja zgodnie z planem. Dziękuję wszystkim klubom za odpowiedzialną i rzeczową dyskusję – powiedziała Julia Retzlaff, dyrektor zarządzająca w VBL.

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę