Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: VfB Friedrischafen rozpoczął play-off od porażki

Niemcy M: VfB Friedrischafen rozpoczął play-off od porażki

W niemieckiej Bundeslidze siatkarzy rozpoczęła się faza play-off. Od porażki we własnej hali ćwierćfinałową rywalizację rozpoczął zespół z Friedrichshafen. Podopieczni trenera Marka Lebedew ulegli 2:3 Grizzlys Giesen. Żadnych problemów z pokonaniem rywala nie miał zespół z Berlina. Od zwycięstwa walkę o awans do półfinału rozpoczęły również drużyny SVG Lüneburg oraz SWD powervolleys Düren.

Berlin Recycling Volleys, który wygrał fazę zasadniczą, w pierwszym meczu ćwierćfinałowym nie dał zbyt wielu szans rywalom i pewnie we własnej hali pokonał 3:0 TSV Haching Monachium. Po 12 punktów w tym meczu dla zwycięskiego zespołu zdobyli Ruben Schott oraz Matheus Krauchuk. Polski libero Adam Kowalski całe spotkanie spędził w kwadracie dla rezerwowych.

Sporą niespodzianką był wynik pierwszego spotkania ćwierćfinałowego pomiędzy VfB Friedrichshafen a Grizzlys Giesen. Gospodarze przegrali dwa pierwsze sety, nie mogąc zatrzymać świetnie grających Augusto Renato Colito (24 pkt.) oraz Lorenza Karlitzka (25 pkt.). Potem jednak podopieczni trenera Marka Lebedew wzięli się ostro do pracy i doprowadzili do tie-breaka. Pierwsze skrzypce w zespole VfB grał Michał Superlak, który zdobył w tym spotkaniu 19 punktów. W decydującej partii zespół z Giesen wrócił jednak do swojej świetnej gry i wygrał 15:7, rozpoczynając rywalizację do dwóch wygranych od wyjazdowego zwycięstwa.

Swoje pierwsze mecze ćwierćfinałowe wygrały również zespoły SVG Lüneburg oraz SWD powervolleys Düren. Zawodnicy z Lüneburga pokonali na własnym terenie 3:1 z Netzhoppers KW-Bestensee, przeważając bardzo wyraźnie w wygranych setach. Z kolei drużyna z Düren mimo przegranego pierwszego seta wygrała 3:1 z WWK Volleys Herrsching i zrobiła pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału. 24 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobył Sebastian Gevert, tyle samo na swoim koncie miał atakujący gości, Stijn van Tilburg.