Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Ważna wygrana lidera, Dresdner SC coraz wyżej

Niemcy K: Ważna wygrana lidera, Dresdner SC coraz wyżej

Siatkarki Allianz MTV Stuttgart wygrały 3:1 wyjazdowy mecz z Poczdamie i umocniły się na pozycji lidera niemieckiej Bundesligi. Julia Nowicka ponownie wystąpiła w roli rezerwowej. Swoje mecze wygrały również drużyny z czołówki – Ladies in black Aachen, VfB Suhl Lotto Thüringen i Dresdner SC.  W górę tabeli powoli przesuwa się Palmberg Schwerin, który awansował na 6. miejsce.

Allianz MTV Stuttgart ma siedem punktów przewagi nad drugim zespołem tabeli niemieckiej Bundesligi z Aachen. W sobotę liderki tabeli wygrały w Poczdamie 3:1, chociaż spotkanie rozpoczęły od przegranego seta. Potem jednak skuteczna gra Simone Lee (26 pkt.), która miała spore wsparcie w Marii Segurze (17 pkt.) oraz Krystal Rivers (16 pkt.) dała wygraną za trzy punkty zespołowi ze Stuttgartu. Kolejny raz Julia Nowicka pełniła rolę rezerwowej rozgrywającej, pojawiając się na boisku w drugim i trzecim secie w miejsce Ilki van Vyver.

Drugi w tabeli zespół Ladies in black wygrał pewnie w Aachen z NawaRo Straubing w trzech setach. Najwięcej punktów w zwycięskim zespole zdobyła Jana Franziska Poll (13), barierę 10 punktów osiągnęły również Eva Hodanova (11) oraz Hanna Kalinouskaya (10). Na trzecim miejscu w tabeli jest już Dresdner SC, który po falstarcie na początku sezonu goni czołówkę. W piątek podopieczne trenera Alexandra Weibla wygrały 3:1 z USC Münster i mają już tylko punkt straty do rywalek z Aachen. Świetnie w tym spotkaniu spisywała się Maja Storck, która zdobyła 23 punkty.

Tyle samo punktów w tabeli co zespół z Drezna mają siatkarki VfB Suhl Lotto Thüringen. Wprawdzie do sobotniego meczu z VC Neuwied 77 przystąpiły tylko w dziewięcioosobowym składzie i przegrały pierwszego seta, to jednak ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:1 i dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty. 16 oczek w tym spotkaniu miała na swoim koncie Roxanne Wiblin, o dwa punkty mniej zdobyły dla VfB Suhl Danielle Harbin i Laura de Zwart. W piątkowym meczu niemieckiej Bundesligi siatkarek Palmberg Schwerin pokonał 3:1 VC Wiesbaden, dzięki czemu przeskoczył swoje rywalki w tabeli i awansował na 6. miejsce. Do wygranej w tym meczu zespół ze Schwerina poprowadziła Lina Alsmeier, która zdobyła 25 punktów. Mecz Schwarz-Weiss Erfurt z Rote Raben Vilsbiburg został przełożony na inny termin.