Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Vettori: Łatwiej na pewno nie będzie

Nicola Vettori: Łatwiej na pewno nie będzie

fot. Michał Szymański

W sobotę w Opolu zmierzą się przedostatnia i ostatnia drużyna tabeli TAURON Ligi. Zarówno UNI Opole jak i ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów będą walczyć o przerwanie serii porażek. – Ten mecz może nam bardzo dużo dać jeżeli chodzi o tabelę i końcówkę sezonu, ale też bardzo dużo zabrać, dlatego jest bardzo istotny dla nas i chcemy się maksymalnie na nim skoncentrować – powiedział Dominik Fabianowicz, asystent trenera opolskiego zespołu.

Przed siatkarkami UNI Opole jeden z ostatnich meczów fazy zasadniczej. Do Opola w sobotę przyjedzie beniaminek z Tarnowa. – Przygotowujemy się jak do każdego meczu. Jest odprawa wideo, na której oglądamy przeciwniczki, różne sytuacje. Rywalki mają dobrą zagrywkę. Są bardzo agresywne zarówno w ataku jak i w obronie – to ich największa siła. Graliśmy w pierwszej rundzie z nimi, było 0:3, więc łatwiej na pewno nie będzie. Oczekujemy walki, bo to waleczny zespół. My też jesteśmy waleczni – powiedział Nicola Vettori. – Mamy swoją rutynę. Zaczęłyśmy od wideo a teraz trenujemy – stwierdziła Gabriela Makarowska-Kulej.Obie drużyny w ostatnim czasie przegrały po sześć spotkań z rzędu, obie w ostatnim czasie napsuły również krwi faworytom – opolanki przegrały 2:3 z Developresem a tarnowianki urwały punkt ŁKS-owi. – Musimy dobrze zagrać w systemie blok-obrona, musimy być skuteczne w ataku i mieć stabilną zagrywkę. Ich mocną stroną jest obrona, jesteśmy przygotowane na to, że będą bronić, więc musimy się dobrze zaprezentować w ataku – stwierdziła rozgrywająca UNI.

Najbardziej doświadczoną zawodniczką jest rozgrywająca. To mózg zespołu, jest precyzyjna. To najciekawszy aspekt w tym zespole, ale jeszcze ciekawsze jest to, że jako zespół są bardzo agresywni – powiedział o najbliższych przeciwniczkach Vettori. – Przede wszystkim zespół z Tarnowa charakteryzuje się nieprzewidywalną grą. Obie przyjmujące myślą w ataku, nie biją tylko przed siebie ale wykorzystują różne techniki – kiwkę, plas, obicie, nabicie. Musimy być przygotowani na różnorodną grę z ich strony tak z lewego czy z prawego skrzydła – opisał rywalki Dominik Fabianowicz.

UNI Opole do końca fazy zasadniczej rozegra jeszcze dwa mecze. Obecnie opolanki plasują się na ostatnim miejscu w tabeli, ale mają tyle samo punktów co swoje najbliższe rywalki z Tarnowa i tracą tylko jedno oczko do 9. w tabeli Radomki. – Żeby pokonać zespół z Tarnowa myślę, że musimy podejść do niego jak podeszliśmy do meczu z rzeszowiankami .Wyjść odważnie, pozytywnie nastawieni z wielką chęcią wygranej. To dla nas bardzo ważny mecz i wiem, że tak będzie. Ten mecz może nam bardzo dużo dać jeżeli chodzi o tabelę i końcówkę sezonu, ale też bardzo dużo zabrać, dlatego jest bardzo istotny dla nas i chcemy się maksymalnie na nim skoncentrować – zakończył Fabianowicz.

źródło: opr. własne, UNI Opole - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę