Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody środkowy nadal zawodnikiem Aluronu CMC Warty Zawiercie

Młody środkowy nadal zawodnikiem Aluronu CMC Warty Zawiercie

fot. Aluron CMC Warta Zawiercie

Tylko do jednej zmiany na środku siatki doszło w Aluron CMC Warcie Zawiercie. Wciąż bowiem na tej pozycji w szeregach brązowego medalisty PlusLigi będą grali nie tylko Miłosz Zniszczoł i Michał Szalacha, ale także Wiktor Rajsner, dla którego sezon 2022/2023 będzie drugim spędzonym w Zawierciu.

Wiktor Rajsner do Aluron CMC Warty Zawiercie przeniósł się z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Sezon 2021/2022 był jego debiutem w PlusLidze, a on sam był najmłodszym graczem zawierciańskiej drużyny. Na boisku pojawił się w 11 meczach PlusLigi oraz 2 spotkaniach Pucharu Polski i pełnił głównie funkcję zmiennika bardziej doświadczonych Miłosza Zniszczoła i Patryka Niemca.Mimo że grał niewiele, Wiktor z pewnością zapamięta minione rozgrywki z dwóch powodów. Pierwszym jest wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk, gdy po raz pierwszy miał okazję pokazać się na boiskach PlusLigi. Co prawda oficjalny debiut zanotował w spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, ale wszedł wtedy tylko na podwyższenie bloku, a akcja zakończyła się asem serwisowym. W Ergo Arenie pojawił się na boisku w trzeciej partii i wkrótce zablokował Mariusza Wlazłego, dając swojej drużynie setbola. Pozostał w składzie również po zmianie stron i zakończył mecz skuteczną krótką.

Drugi moment, który zapadnie w pamięć, to oczywiście zdobycie brązowego medalu PlusLigi, pierwszego ligowego krążka w karierze. Na tym wspólna przygoda Wiktora Rajsnera z klubem z Zawiercia się nie kończy. – Chciałem bardzo podziękować kibicom, Jurajskiej Armii, za to, że byli z nami w tym sezonie. To był zaszczyt, że mogłem ten rok spędzić razem z nimi. Mam to szczęście, że mogę zostać tutaj na kolejny sezon – mówi Rajsner.

Pozostanie Wiktora w klubie oznacza, że będzie miał okazję zadebiutować na międzynarodowej arenie podczas meczów Ligi Mistrzów. O miejsce w składzie ponownie będzie rywalizował z Miłoszem ZniszczołemMichałem Szalachą, a także z powracającym do Zawiercia po trzech latach Krzysztofem Rejno. – Wiktor trafił do nas z pierwszej ligi i było jasne, że na początku przychodzi przede wszystkim po naukę i by obudować się fizycznie. W krótkich epizodach na boisku pokazał już jednak drzemiący w nim potencjał, a jeszcze więcej widać go było na treningach. Jeśli dalej będzie robił tak szybkie postępy, to w kolejnym sezonie nie stoi wcale na straconej pozycji w walce o miejsce składzie, mimo klasowych konkurentów – przyznaje prezes Kryspin Baran.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę