Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mitar Djurić rozstał się z ACH Volley

Mitar Djurić rozstał się z ACH Volley

fot. cev.eu

Mitar Djurić nie jest już zawodnikiem ACH Volley. Za taką decyzją optował zarówno klub, jak i sam siatkarz po tym jak słoweńska drużyna zakończyła swój udział w Lidze Mistrzów, nie awansując do fazy play-off.  

ACH Volley Lubljana już kilkukrotnie w historii z dobrej strony pokazywał się na europejskiej arenie. Grał nawet w turniejach finałowych Ligi Mistrzów. W tym sezonie jednak nie zdołał podbić europejskich parkietów. Drużyna z Lubljany znalazła się w grupie C, w której zajęła trzecie miejsce, ale tylko dlatego, że na koncie miała punkty za dwa walkowery w meczach z Jastrzębskim Węglem, które się nie odbyły ze względu na wykrycie koronawirusa w szeregach polskiego zespołu. Poza tym wygrała tylko dwa sety w pojedynkach z Zenitem Kazań i Berlin Recycling Volleys.Po odpadnięciu z dalszej rywalizacji z ACH Volley pożegnał się Mitar Djurić, który wystąpił w trzech meczach fazy grupowej (łącznie w dziewięciu setach). Zdobył w nich 35 punktów i nie zdołał poprowadzić kolegów do osiągnięcia lepszych wyników. Z kolei do tej pory w rywalizacji o mistrzostwo Słowenii zdobył 104 oczka, co dało mu średnią 4,2 punktu na set. Jednak w kolejnych spotkaniach ekipa z Lubljany będzie musiała radzić sobie już bez niego.

Mitar Djurić w przeszłości osiągał znaczące sukcesy w kilku ligach świata. Na swoim koncie ma między innymi: trzy mistrzostwa, dwa Puchary i jeden Superpuchar Grecji, dwa mistrzostwa Włoch, dwa Puchary i dwa Superpuchary Italii, a także mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Turcji. Może poszczycić się także dwoma tytułami Klubowego Mistrza Świata.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved