Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mistrzyni Polski zagra w lidze greckiej

fot. http://floridagators.com

Alex Holston, która w sezonie 2017/2018 zdobyła mistrzostwo Polski z Grupą Azoty Chemik Police, w nadchodzących rozgrywkach zadebiutuje w lidze greckiej. Amerykanka będzie reprezentować finalistę Pucharu Grecji – AO Thiras.

Atakująca międzynarodową przygodę rozpoczęła właśnie od gry w polickim zespole, do którego trafiła z drużyny akademickiej University of Florida. W barwach Chemika rozegrała jednak tylko 11 meczów, a jej plany pokrzyżowała poważna kontuzją ścięgna achillesa. W konsekwencji zawodniczka musiała poddać się operacji. W rozegranych spotkaniach Amerykanka pokazała się z dobrej strony, a na koniec sezonu odebrała wraz z drużyną złoty medal mistrzostw Polski.Z Chemika Alex Holston trafiła do ligi bułgarskiej i wraz z Maritzą Płowdiw wywalczyła mistrzostwo oraz Puchar kraju. Była zawodniczką tej ekipy do grudnia 2019 roku, a następnie wróciła do Stanów Zjednoczonych, aby ukończyć studia. Jednocześnie zdecydowała się wziąć udział w projekcie Athletes Unlimited – US Pro League. W pierwszych zawodowych mistrzostwach USA kobiet zajęła 28. miejsce w klasyfikacji, zdobywając 1863 punkty.

Teraz wraca do Europy, a jej nowym klubem ma być AO Thiras, który w sezonie 2020/2021 był finalistą Pucharu Grecji. W nadchodzącym sezonie grecki klub zagra nie tylko w krajowej lidze, ale również w Pucharze CEV.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę