Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Poręba: Im lepszy przeciwnik, tym bardziej pokażemy swoje prawdziwe oblicze

Mateusz Poręba: Im lepszy przeciwnik, tym bardziej pokażemy swoje prawdziwe oblicze

fot. Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę pewnie zwyciężyli 3:0. Statuetkę MVP otrzymał najskuteczniejszy tego dnia TJ DeFalco (19 pkt.). W ligowej tabeli ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest na 9. miejscu, z dorobkiem 4 punktów.

Czy niedzielne zwycięstwo odblokowało głowy zawodników? – Myślę, że w kolejnych spotkaniach będzie nam się o wiele lepiej grało. W meczu z Bełchatowem potrzebowaliśmy trochę czasu, aby prezentować się na swoim poziomie. Mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej – przyznał Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur będzie chciała pójść za ciosem i odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem bo Iławy zawita wicelider PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie. W trzech rozegranych do tej pory spotkaniach, drużyna pod wodzą Igora Kolakovicia odniosła trzy zwycięstwa i straciła tylko… trzy sety (z Ślepskiem Malow Suwałki, Teflem Gdańsk i GKS Katowice). Lepszym bilansem setów zdobytych do straconych, może pochwalić się jedynie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która nie przegrała żadnej partii. Kto tworzy trzon drużyny z Zawiercia? Uros Kovacevic, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole (71 pkt.), Dawid Konarski – najlepiej blokujący (8 pkt.), Miguel Tavares Rodrigues – najlepiej zagrywający (7 pkt.), czy Facundo Conte– Cały tydzień pracowaliśmy nad tymi elementami, które nie wychodziły nam w poprzednich spotkaniach – zagrywka oraz przyjęcie. Jeśli chodzi o najbliższego rywala, to im lepszy przeciwnik, tym bardziej pokażemy swoje prawdziwe oblicze. Cieszę się, że możemy zagrać z bardzo mocną drużyną – podkreślił środkowy akademików.

Lepszym bilansem bezpośrednich starć może pochwalić się ekipa Jurajskich Rycerzy – 7:1. Siatkarze Indykpolu AZS jedyne zwycięstwo odnieśli w sezonie 2017/2018, kiedy to w Hali Urania zwyciężyli 3:2. Dodatkowym smaczkiem niedzielnego spotkania w Iławie jest „pojedynek” na trybunach, bowiem swój przyjazd zapowiedziała liczna grupa kibiców Jurajskich Rycerzy. – Powoli „przyzwyczajamy się” do powrotu kibiców. Cieszę się, że hala w Iławie zapełni się do ostatniego miejsca. Mam nadzieję, że kibice i zawodnicy dadzą z siebie wszystko – zakończył Mateusz Poręba.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę