Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Łysikowski: Nie spoczywamy na laurach

Mateusz Łysikowski: Nie spoczywamy na laurach

fot. Krispol Września

– Rywale próbowali narzucić nam swoje tempo gry, ale nasza konsekwentna gra i eliminacja błędów sprawiły, że to my na koniec cieszyliśmy się ze zwycięstwa – powiedział po wygranej w Głogowie Mateusz Łysikowski, przyjmujący Krispolu Września.

Za wami wyjazdowe spotkanie przeciwko SPS Chrobremu Głogów. Po tym ligowym starciu macie prawo być chyba w pełni zadowoleni ze swojej gry?Mateusz Łysikowski: – Jesteśmy zadowoleni z dyspozycji jaką zaprezentowaliśmy w meczu z SPS Chrobrym Głogów, ale nie spoczywamy na laurach i szykujemy się do kolejnego ligowego spotkania.

Co pana zdaniem było kluczem do sukcesu, żeby pokonać głogowian, którzy we własnej hali są od początku sezonu groźnym rywalem?

– Tak, to prawda, SPS Chrobry Głogów jest bardzo groźny u siebie. Od początku spotkania rywale próbowali narzucić nam swoje tempo gry, ale nasza konsekwentna gra i eliminacja błędów sprawiły, że to my na koniec cieszyliśmy się ze zwycięstwa.

Ostatnie spotkania, które graliście pomimo ogromnej waleczności i zaangażowania, przegrywaliście. To sobotnie zwycięstwo poza trzema punktami, które dopisaliście do ligowej tabeli, ma chyba również ogromne znaczenie pod względem mentalnym? Krótko mówiąc, podbudowało wasze morale.

– Ostatni mecz był bardzo emocjonujący. Było dużo walki i widowiskowych akcji, ale niestety nie byliśmy w stanie przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę. Zwycięstwo z Chrobrym Głogów, a szczególnie bez straty seta podbudowało nasze morale, po trzech porażkach z rzędu. Liczę, że to zwycięstwo będzie początkiem naszej dobrej passy.

Nie macie zbyt dużo czasu na radość po ostatniej wygranej, bo już w czwartek czeka was ważne starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

– Racja, cieszymy się ze zwycięstwa, ale już koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu z bardzo mocną drużyną z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Miał pan okazję bronić barw ZAKSY na parkietach 1. ligi. Następnie wyjechał do Niemiec. Czy na przestrzeni tych niecałych dwóch lat dostrzega pan różnicę w poziomie pierwszoligowych rozgrywek?

– Na przestrzeni dwóch lat poziom ligi bardzo mocno poszedł w górę. Mam tu na myśli zarówno kwestie organizacyjne w lidze, jak i bardzo wysoki poziom sportowy.     

Jaki cel postawił sobie pan do zrealizowania w tym sezonie?

– Mój cel na ten sezon to przede wszystkim regularna obecność na parkiecie, a co dalej za tym idzie, moja najlepsza dyspozycja sportowa na dany dzień. Z kolei drużynowo naszym celem jest gra w play-off i na tym się teraz koncentrujemy.

Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska – tauron1liga.pl

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę