Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Łysiak: Staramy się utrzymać trzon zespołu

Mariusz Łysiak: Staramy się utrzymać trzon zespołu

fot. Stal Nysa

– Przyjęliśmy w miarę realny wariant budżetu. Chcemy szukać jak najwięcej oszczędności, ale jednocześnie podpisać kontrakty z „szóstkowymi” zawodnikami. Staramy się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Natomiast co do pozostałych zawodników wstrzymujemy się z podjęciem ostatecznych decyzji – powiedział trener, a zarazem prezes Mickiewicza Kluczbork, Mariusz Łysiak.

– Sytuacja z koronawirusem bardzo mocno komplikuje budowanie zespołu. W większości kluby obecnie nie wiedzą jakimi środkami będą dysponować. Nieznajomość budżetów jest najważniejszą przeszkodą w budowaniu składu na nowy sezon. My przyjęliśmy w miarę realny wariant – dodał szkoleniowiec.Czyli przez pandemię budżet Mickiewicza zostanie uszczuplony?

Mariusz Łysiak: – Zdecydowanie tak. W każdym klubie należy liczyć się ze zmniejszonymi środkami. W naszym przypadku też tak będzie. Funkcjonowanie zespołów zależy od pieniędzy. Niektóre Rady Miasta podejmują decyzje o całkowitym zaprzestaniu promocji przez sport lub w znacznym stopniu ją ograniczają. Sponsorzy też mają problemy. Niektórych z nich bardzo dotyka ten kryzys spowodowany pandemią. W pierwszej kolejności firmy będą więc myślały o zabezpieczeniu swoich potrzeb – produkcji, płac dla pracowników, a dopiero później będą myślały o promowaniu się przez sport. Wszyscy wiele tracą na tej pandemii. 

A ze strony zawodników widać chęć do kompromisu? Rozumieją oni sytuację i godzą się na niższe stawki?

– Większość zawodników zdecydowanie zdaje sobie sprawę z tego, że nadchodzący sezon będzie bardzo trudny w aspekcie finansowym. Natomiast warto podejmować też inne działania zmierzające do ograniczenia kosztów i kontraktować np. studentów. Staramy się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Natomiast co do pozostałych zawodników wstrzymujemy się z podjęciem ostatecznych decyzji.

Pierwszym nowym zawodnikiem był Przemysław Toma, za to zabraknie w zespole Wladislawa Łoszakowa…

– Jest to decyzja, która została podyktowana kosztami związanymi z opłatami do CEV i federacji białoruskiej z tytułu wypożyczenia. Te koszty na wejście są bardzo duże, dlatego podjęliśmy decyzję o niekontraktowaniu w tym sezonie zawodników zagranicznych.

I liga w nadchodzącym sezonie ma ruszyć we wrześniu. Myśli pan, że będzie to normalny start rozgrywek?

– Życzyłbym sobie i wszystkim ludziom związanym z siatkówką, żeby pandemia korona wirusa jak najszybciej została rozwiązana. Natomiast na chwilę obecną trudno wyrokować czy realne jest rozpoczęcie kolejnego sezonu. Jednak siatkówka jest specyficzną dyscypliną, która rozgrywana jest w hali. Niesie to za sobą spore niebezpieczeństwo. Trudno więc obecnie stwierdzić czy realne jest rozpoczęcie rozgrywek we wrześniu, a tym samym wcześniejszy okres przygotowań do rozgrywek.  

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę