Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Marcin Kryś: Przygodę naszej drużyny w Pucharze Polski można uznać za sukces

Marcin Kryś: Przygodę naszej drużyny w Pucharze Polski można uznać za sukces

fot. WKS Wieluń

Na 1/16 finału swoją przygodę z Pucharem Polski zakończył WKS Wieluń. Wielunianie przegrali z Legią Warszawa 0:3. – Na pewno przygodę naszej drużyny w Pucharze Polski można uznać za sukces, bo myślę, że nikt nie spodziewał się, że dojdziemy aż do 1/16 finału i będziemy mogli zmierzyć się z pierwszoligową drużyną. Myślę, że każdy powinien być zadowolony i uznawać to za dobry prognostyk przed kolejnymi meczami – skomentował Marcin Kryś, trener oraz libero drugoligowca.

Od początku spotkania w Wieluniu warunki na boisku dyktowali przyjezdni. Po wygranym pierwszym secie do 15 nie poszli za ciosem. Gospodarze z nową energią weszli w drugą odsłonę, ale mimo walki nie zdołali jej wygrać. W trzeciej partii ponownie prym wiedli legioniści. – Myślę, że nie trzeba robić tragedii z tej porażki. Na pewno przygodę naszej drużyny w Pucharze Polski można uznać za sukces, bo myślę, że nikt nie spodziewał się, że dojdziemy aż do 1/16 finału i będziemy mogli zmierzyć się z pierwszoligową drużyną. Myślę, że każdy powinien być zadowolony i uznawać to za dobry prognostyk przed kolejnymi meczami, czy innymi turniejami. Na pewno Legia była zdecydowanym faworytem spotkania, ale były dobre fragmenty w naszym wykonaniu. Połowa pierwszego seta i drugi to dobry prognostyk na przyszłość. Należy się cieszyć z tego, jak chłopaki się w tych fragmentach zaprezentowali – powiedział po spotkaniu grający trener WKS-u Marcin Kryś.Przygoda WKS-u Wieluń w Pucharze Polski dobiegła końca. Wielunianie nie będą mieli jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek. Wciąż są w grze o awans na zaplecze PlusLigi. WKS obecnie zajmuje 2. miejsce w grupie 3. Podopieczni trenera Krysia przegrali tylko jeden mecz i mają na swoim koncie 31 punktów, tracąc dwa do lidera z Częstochowy. Najbliższy pojedynek w II lidze zaplanowano na 8 stycznia. – Mamy kilka dni świąt, żeby zresetować głowy, trochę odpocząć od hali, od siatkówki. Myślę, że każdy nie mógł się doczekać tego momentu, kiedy spędzi trochę czasu z rodzin i z najbliższymi. Każdy na to zasłużył, bo rok 2021 był udany i każdy powinien być z niego zadowolony. Już po świętach spotykamy się na treningu w hali, jeszcze przed Nowym Rokiem. Będzie czas na podsumowanie tego roku, ale nie ma zbyt wiele czasu na przygotowania, bo już na początku stycznia gramy kolejny mecz ligowy z drużyną z Milicza i na pewno będziemy się chcieli jak najlepiej przygotować – stwierdził Kryś.

źródło: radiozw.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę