Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Stępień: Mieliśmy przewagę i komfort gry

Maciej Stępień: Mieliśmy przewagę i komfort gry

fot. Legia Warszawa

– Zwycięstwo z trudnym rywalem dodało nam pewności siebie. Myślę, że dzięki temu podniesiemy naszą jakość we wszystkich elementach i sprawimy jeszcze wiele niespodzianek w tym sezonie – powiedział Maciej Stępień, rozgrywający Legii Warszawa.

Za wami drugie spotkanie przed własną publicznością. Zaprezentowaliście się z bardzo dobrej strony i bez straty seta pokonaliście Polski Cukier Avię Świdnik. Co było kluczem do zwycięstwa?Maciej Stępień:Patrząc na liczby powiedziałbym, że wygraliśmy głównie blokiem. Dodatkowo zespół ze Świdnika ryzykował na zagrywce, popełniając przy tym dużo błędów. Dzięki temu mieliśmy przewagę punktową i komfort gry w zasadzie w każdym momencie meczu. 

To co chyba ważne, w najważniejszych momentach zachowaliście chłodną głowę? Mam na myśli końcówkę pierwszego seta.

– Faktycznie, wydaje się, że końcówka pierwszego seta była kluczowa w kontekście całego spotkania. Prowadząc kilkoma punktami pozwoliliśmy drużynie Avii Świdnik doprowadzić do wyrównania. Pokazaliśmy na szczęście, że jesteśmy drużyną i wspólnie przetrwaliśmy ten trudny moment. Sezon jest długi i z pewnością będą zdarzały się momenty dekoncentracji i słabszej gry. Z jednej strony chcemy, żeby takich momentów było jak najmniej. Z drugiej natomiast cieszymy się, że nawet w tego rodzaju sytuacji udało się nam zapisać ostatni punkt po naszej stronie. Takie momenty budują zespół.

Patrząc na całe spotkanie, to każdy życzyłby sobie takiej wysokiej skuteczności w bloku. Tylko w tym elemencie zdobyliście trzynaście punktów, a rywale zaledwie dwa.

– Tak jak wspomniałem, blok był naszym głównym atutem w tym spotkaniu. Mecze są różne i o zwycięstwie za każdym razem może decydować inny element. Nieważne co to będzie, oby przyniosło punkty w ostatecznym rozrachunku. 

Bartosz Tomczak powiedział, że nie zamierzacie być przysłowiowymi chłopcami do bicia. Nie da się ukryć, że to udowadniacie od początku sezonu, zarówno w ostatnim starciu z Norwidem, jak również w sobotę z Avią Świdnik.

– Muszę zgodzić się z Bartkiem w stu procentach. Nikt z nas nie chce przecież przegrywać. Tym bardziej cieszą nas cztery punkty w trzech pierwszych meczach z trudnymi rywalami. Przed sezonem bralibyśmy taki wynik w ciemno.

Gracie już naprawdę dobrze, ale domyślam się, że to nie jest najwyższy poziom na jaki was stać?

– Zwycięstwo z trudnym rywalem dodało nam pewności siebie. Myślę, że dzięki temu podniesiemy naszą jakość we wszystkich elementach i sprawimy jeszcze wiele niespodzianek w tym sezonie. Szczerze na to liczę.

W najbliższy czwartek czeka was telewizyjne stracie w Siedlcach. Zagracie z miejscowym KPS-em, który do tej pory wygrał wszystkie swoje spotkania. Znacie dość dobrze ten zespół, bo w okresie przygotowawczym mieliście okazję kilka razy rozegrać sparing.

– Okres przygotowawczy jest bardzo niemiarodajny. Każdy zespół był na nieco innym etapie przygotowań, więc wyniki traktowałbym z przymrużeniem oka. Zespół z Siedlec to bardzo dobra drużyna, co pokazał doskonale początek sezonu. Mam jednak nadzieję, że drużyna z Siedlec będzie gościnna i to my zapiszemy zwycięstwo na swoim koncie.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę